Щомісяця на Буковині трапляються аварії за участі велосипедистів та мотоциклістів. Лишу у Чернівцях за півроку вони потрапляли у ДТП 18 разів.
Кількість двоколісного транспорту на дорогах області щороку більшає, а відтак збільшується й кількість аварій за участю велосипедистів та мотоциклістів.
Лише останніми днями за участі мотоциклістів трапилися два ДТП – одне з них зі смертельними наслідками.
У селі Гвіздівці на Сокирянщині чоловік із дружиною їхали на мотоциклі марки "Вайпер" додому. У цей час смугою зустрічного руху їхав п’яний водій ВАЗ-2106. Він зіткнувся з мотоциклом і втік з місця пригоди. Удар був такої сили, що двоколісний транспортний засіб відкинуло аж на дерево, що росло на узбіччі. Водію мотоцикла відірвало ступню та розтрощило ногу. Його дружина теж отримала важкі ушкодження – відкритий перелом зі зміщенням кістки стегна та переломи гомілки. Чоловік від отриманих пошкоджень помер в операційній Сокирянської районної лікарні.
А кілька днів тому у Чернівцях на вулиці Південно-Кільцевій не змогли розминутися автомобіль ВАЗ-2106 та мопед. 30-річний мотоцикліст із Чернівців отримав забій м’яких тканин обличчя та струс головного мозку.
За словами, прес-секретаря управління патрульної поліції міста Юлії ДОЛІБИ, лише за участі велосипедистів у Чернівцях цьогоріч трапилося 14 ДТП, в одному з яких є важко травмований. Ситуація з власниками мототранспорту дещо краща щодо кількості. Проте постраждалих у цих ДТП більше. Із мотоциклістами цьогоріч трапилося чотири ДТП, в яких загинули двоє людей.
Серед найтиповіших причин ДТП: недотримання дистанції, перевищення швидкості, маневрування транспортом.
Як поводитися на дорозі Микола ЛЯХОВИЧ, голова громадської організації "Буковинська агенція регіонального розвитку", один з організаторів "Велодня" у Чернівцях:
– Автомобілістам під час обгону потрібно тримати до велосипедиста, чи мотоцикліста дистанцію щонайменше 1,5 метра. Власникам двоколісного транспорту варто пам’ятати, що потрібно займати крайнє праве положення на дорозі. За чинними ПДР, обмеження в 1 метр від узбіччя для велосипедистів зняте, тому водіям обов’язково потрібно лишати місце для маневру та пам’ятати про так звані "сліпі зони", у яких водій просто не може бачити вело- чи мототранспорт.Як зменшити ризик аварій- Дотримуватися вікового цензу щодо керування такими категоріями транспорту. Їздити дорогами загального користування велосипедом дозволяється особам від 14 років, водіям мопедів – від 16.
- Перевіряти свій транспорт варто перед кожною поїздкою, особливо якщо запланували довгий маршрут.
- Мопеди і велосипеди, за Правилами дорожнього руху, потрібно обладнати звуковим сигналом та світловідбивачами: спереду – білого кольору, справа та зліва – оранжевого, ззаду – червоного.
– Для руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на мопеді необхідно увімкнути освітлення, на велосипеді – ліхтар (фару).
- Перевозити можна лише такі вантажі, які не заважають керувати транспортним засобом і не створюють перешкод іншим учасникам руху.Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
22-07-2017, 13:27
0
6 776