Коли чоловік зненацька знепритомнів і впав на землю, 28-річна інспектор третьої роти управління патрульної поліції Чернівців Яна Богатирець не розгубилася: негайно надала потерпілому першу допомогу, викликала "швидку" та повідомила родичів.
Чорний кітель поліцейського дуже личить тендітній стрункій дівчині. "Форму нам видали готову, але довелося її дуже підганяти під свою фігуру, – сміється Яна. – Маємо ще й літній комплект із футболкою. Нова форма дуже зручна – не мнеться, не промокає. У ній не спекотно та не холодно. На ноги взуваємо берці, хоча їх можна замінити чорними кросівками – під колір форми. Пояс зі спорядженням досить важкий – понад два кілограми. На ньому є кобура з пістолетом, підсумки для запасних магазинів із набоями, газового балончика, ліхтарика, кайданок, гумового кийка, рації".
Випадок, який стався 29 червня, поліцейська пам’ятає до найменших дрібниць. Каже, що подібного в неї за час роботи ще не траплялося.
– Поверталася додому після патрулювання. На вулиці було спекотно, – пригадує Яна. – Я зупинилася поговорити зі знайомим. До нас підійшов чоловік років 50-ти з вигляду здоровий, заговорив. І несподівано почав падати. Це було неприємне видовище: очі закочені, усім тілом трясуть судоми, розбита голова закривавлена. Люди, які стояли поруч, налякалися, навіть чоловіки – і ті спішно відійшли в бік. Нас вчили, як надавати потерпілим першу допомогу до приїзду "швидкої". Але в мене під руками не було ні нашатирного спирту, ані інших підручних засобів. Знайомий швидко знайшов десь воду, я побризкала чоловікові на обличчя. Він почав задихатися від слизу та крові, які пішли з рота. Тоді ми перевернули його на бік, підняли трохи голову. Якби мене не було поруч, він міг захлинутися кров’ю, бо люди боялися навіть приступити до нього. Через деякий час чоловік почав приходити до тями, нормально дихати, розплющив очі. Я викликала "швидку", яка приїхала через 15 хвилин. Лікарі поміряли потерпілому тиск, який виявився досить високим, вкололи препарати. Повезли його в лікарню швидкої допомоги на Фастівській. У мобільному чоловіка я знайшла телефон дружини і повідомила їй, що трапилося. Ввечері навідалася до лікарні, та виявилося, що звідти пацієнта із судомами направили у неврологічне відділення обласної психлікарні. Зателефонувала туди, мені розповіли, що чоловік відмовився від госпіталізації, йому призначили домашнє лікування. Поговорила з ним по мобільному, поцікавилася здоров’ям. Він сказав, що почувається краще, подякував.
У поліції Яна працює з березня минулого року. Проживає у Чернівцях на Гравітоні, навчалася у школі №28. Закінчила юридичний факультет Львівського державного університету внутрішніх справ.
– Коли почався набір до патрульної поліції, вирішила спробувати, – каже дівчина. – Успішно пройшла всі п’ять етапів. Вмію досить добре стріляти, опанувала спеціальні прийоми рукопашного бою. Отож, можу знешкодити навіть фізично сильнішого порушника. У патрульній поліції Чернівців служить приблизно третина жінок віком від 21 до 35 років. Не у всіх є вища освіта. Але я вважаю, що поліцейському бажано все-таки мати профільну освіту, якщо він прагне кар’єрного росту.
8-07-2017, 20:05
0
2 715