Молодий буковинець » Новини Чернівців » Пішов лікувати ногу, але додому не повернувся. На Буковині за дивних обставин у лікарні помер 21-річний хлопець
У Чернівецькій області за дивних обставин у лікарні помер 21-річний Юрій Шкавронський, якого госпіталізували з радикулітом.
Хлопець помер у Новоселицькій центральній районній лікарні через 17 годин після того, як його привезли до медичного закладу, йдеться у сюжеті телеканалу ТВА.
Батьки звинувачують медиків у халатності та недбальстві.
"Він зустрічався. Ми мали надію, що будемо мати невістку, будемо мати внуків. Ми готувалися до весілля, але не до похорону", - розповіла мати Оксана Шкавронська.
Усе почалося 17 червня. Тоді, каже Петро, у сина почала дуже боліти нога. Мовляв, знеболювальне не допомогло, тому поїхали до Новоселицької ЦРЛ. Там хлопця відправили на додаткові обстеження.
"Ірина Миколаївна сказала, щоб ми пройшли рентген, флюорографію і кардіограму серця. Ми пройшли це, ми зробили. Пізніше лікарка мені сказала, що у нього серцебиття - 130 ударів у хвилину", - розповів батько хлопця Петро Шкавронський.
Батько придбав необхідні ліки, сина залишив у лікарні, а сам поїхав додому. Згодом, ближче до вечора, він навідався до Юрія знову. Розповідає, синові не полегшало. Нога продовжувала боліти.
"Він подзвонив о 01.56 ночі. І сказав: "Тату, я хочу додому". Я йому відповів: "Юра, ми пішли у лікарню, щоб лікуватися". Я довіряв лікарям, які поставили йому діагноз "радикуліт", - повідомив чоловік.
Наступного ранку матір прийшла провідати сина, але живим його вже не побачила.
"Мені нічого не сказали. Але я спілкуюся з очевидцями, які були в палаті. Вони мені сказали, що сину вночі було погано. Що він всю ніч не спав. Він відчував больовий шок, він кричав. І ніхто на нього не звертав увагу", - сказав Петро Шкавронський.
У лікарні ж кажуть, що з болем у нозі Юрій звернувся до них не одразу.
"За словами тата, хворий протягом тижня приймав удома велику кількість знеболюючих препаратів. Кололися синові знеболюючі препарати. Протягом трьох-чотирьох днів йому кололися іньєкції. Які таблетки приймав син, тато не назвав мені, і не пояснив мені. , - розповіла Ірина Моріва, лікар-невропатолог.
А коли помітили, що у хлопця пришвидшене серцебиття, мали викликати кардіолога. Але він до Юрія так і не дійшов.
"Я взагалі його не оглядав. Здається, лікарка підходила, сказала, що треба подивитися внизу пацієнта. У мене якраз були пацієнти. Вона сказала, що він йде на рентген, потім передзвонить, і я піду подивлюся", - повідомив Олексій Гульпе, кардіоревматолог.
Справа у тому, що в Юрія був пролапс клапана серця, пояснює батько. Але з таким діагнозом, каже, живуть. Тим паче, що син ніколи не скаржився на біль у серці.
Завідувач реанімаційного відділення каже, що на роботу їх викликали близько восьмої години ранку. За його словами, Юрій був без тиску та в непритомному стані.
"Ми перевели на штучну вентиляцію легень, проводили масаж серця, дефібриляцію і препарати, які стимулюють серцеву діяльність. Які практично на нього не діяли. Серце взагалі зупинилося, і завести його було практично неможливо", - повідомив завідувач реанімаційного відділення Юрій Мазурчак.
Батьки звернулися до прокуратури, департаменту охорони здоров’я. У Новоселицькому райвідділі відкрили кримінальне провадження.
"У зв’язку з тим, що у поліції виникли сумніви щодо належного виконання лікарями своїх професійних обов’язків, 26 червня кримінальне провадження було перекваліфіковане на ч.1 ст. 140 ККУ - "Неналежне виконання професійних обов’язків медичними або фармацевтичними працівника". Призначено низку судових експертиз", - повідомила Анастасія Антименюк, інспекторка відділу комунікації ГУ Нацполіції в області.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.