Останній випадок трапився в офісі "Чернівціобленерго", де перехожі знайшли підозрілий пакет. Згодом піротехніки виявили, що "вибухівкою" виявилися зошити. В інших двох випадках про замінування повідомляли "жартівники". В обидвох випадках об’єктами такого своєрідного "гумору" були торговельні центри. Також минулого місяця свою школу "замінував" 11-річний школяр…
За інформацією
відділу зв’язків з громадськістю обласної поліції, більшість затриманих за такі повідомлення стверджують, що просто хотіли пожартувати.
Так, останній затриманий полісменами за хибне повідомлення сказав, що хотів побачити, наскільки оперативно з’їдуться всі екстрені служби та як будуть евакуйовувати людей.
Це свідчить про не надто високий рівень інтелекту жартівників. Проте цим не надто розумним особам все ж вистачає розуму маскуватися і телефонувати з таксофонів. У поліції кажуть, що саме з цих апаратів надходить більшість таких повідомлень. Телефонують зазвичай місцеві.
За інформацією
прес-служби "Укртелекому", в Чернівецькій області налічується приблизно 170 таких робочих апаратів. Тобто любителі "замінувань" мають досить широкі можливості робити свою "чорну" справу.
Проте відмовлятися від таксофонів на підприємстві не збираються. Адже щомісяця з них здійснюють понад 750 тисяч дзвінків. Причиною відновлення їхньої популярності стали безкоштовні дзвінки по Україні та можливість приймати дзвінки.
Водночас
політолог Ігор БУРКУТ вважає: не варто відкидати припущення, що такі дзвінки можуть чинити і провокатори, що грають на руку агресору.
– З’ясовувати, хто насправді здійснює такі дзвінки – справа правоохоронців. Але не виключено, що серед таких "жартівників" можуть бути і провокатори. Нині війна точиться не лише на фронті, але й в інформаційній сфері. А такі дзвінки теж є інструментом подібних війн. Вони слугують для залякування населення, – каже І. Буркут.
За словами пана Ігоря, така, здавалося би, дрібниця насправді може призводити до серйозних наслідків. Наприклад, повідомлення про замінування заповненого глядачами кінотеатру може спричинити масову паніку та жертви – тікаючи, люди давитимуть один одного.
Інший приклад – замінування залізничного вокзалу. Це призводить до збою в русі чималої кількості потягів, які мають ходити, як годинник. Аби уникнути зіткнень, доводиться протягом дня переробляти графіки руху.
У
прес-службі "Укрзалізниці" зізнаються: такі дзвінки справді створюють чимало проблем. Якщо повідомляють про замінування на вокзалі, доводиться евакуйовувати чималу кількість відвідувачів та пасажирів, а також затримувати по кілька потягів, через які потім потрібно "вирівнювати" графік руху. Крім того, перевірка таких повідомлень займає багато часу – від 30 хвилин до трьох годин.
– "Замінування" у рухомому складі обходиться не меншою кров’ю для залізничників. Потяг доводиться зупиняти, а разом із ним – усіх, хто має проїхати тією ж колією, – кажуть у прес-службі.
За словами співробітників підприємства, таких викликів відчутно побільшало протягом 2015-2016 років…
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах:
VK,
Однокласники,
Facebook
27-05-2017, 19:00
0
1 569