Колишнє військове містечко "Памір", що на Путильщині, може стати туристичним центром Буковинських Карпат. Та у своїй власності "ласий шматочок" прагнуть мати природний парк "Черемоський" та Селятинська об’єднана громада.
У спорудах колишнього військового містечка працівники природного парку планують розмістити міжнародний навчальний центр для студентів.
– Тут будуть не лише аудиторії для практичних занять. На "Памірі" облаштуємо готель, ресторан. Будуть усі зручності для навчання та відпочинку, – каже Василь Мельник, директор Національного природного парку "Черемоський". – Оскільки на території парку ростуть шість видів рідкісних рослин, яких не зустріти ніде в Європі, гроші на облаштування центру виділяє Євросоюз. Це 14 мільйонів євро, які ми отримаємо через міністерство екології. Навчатимуться тут студенти з усіх країн Європи.
На споруди "Паміру" претендує й Селятинська об’єднана територіальна громада.
- Мене вразило те, що колишнє військове містечко можуть передати у державну власність. Якщо це відбудеться, то громада "вмиває руки" від "Паміру", - зазначив Валерій Полянчук, голова Селятинської ОТГ. – До нашої громади належить п’ять сіл. А хто, як не місцеві мешканці, може правильно розпорядитися землею та спорудами. Як варіант, на "Памірі" можна створити туристичну базу.
Коли заговорили про "Памір", то виявилося, що землі, прилеглі до споруд, - паї селян. Над питанням, як розпаювали землі колишнього колгоспу і чи могли паї накладатися на землі колишнього військового містечка, зараз працюють правоохоронці. Скоріш за все, пайовикам нададуть інші землі у користування.
Кому дістанеться "Памір", вирішуватимуть районні депутати.
ДовідкаУ радянські часи на території Шепітської сільської ради Путильського району діяла радіолокаційна станція "Памір". Зараз це п’ять куполів, житлові та господарські споруди, а також 17 гектарів землі.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
4-05-2017, 17:49
0
6 312