Про перебування у Чорнобилі у перші дні після вибуху на ЧАЕС розповідали чернівецьким студентам в обласному краєзнавчому музеї ліквідатори чорнобильської аварії. Серед них — рятувальники, медики.
Зустріч відбулася з нагоди 31-ої річниці Чорнобильської катастрофи, яка сталася 26 квітня 1986 року.
[b]Чернівчанка Людмила ЗАБЛОЦЬКА[/b] у той час працювала в лабораторії обласної лікарні. Її однією з перших відрядили рятувати хворих у Чорнобилі. Жінка розповідає, що не знала тоді, як і ніхто інший, куди точно їде і яка небезпека на всіх чигає:
-Я поїхала туди другого травня 1986 року. Це перший тиждень після аварії, - згадує Людмила Заблоцька. - Вранці другого травня нас викликав головний лікар, а в обід ми вже їхали на Київ. Дуже важко туди їхали. Наші водії швидкої допомоги не знали, куди їхати. Ми їхали у невідомість, це був як політ у космос. Спочатку нас направили до Києва до Міністерства охорони здоров'я. Ми приїхали туди, а там отримали відрядження на Чорнобиль. Нам попередньо сказали, щоби ми все взяли з собою, тому що після Києва нас можуть відправити на роботу.
На запитання, чи знали медики хоч приблизно, що трапилося, Л. Заблоцька відповідає:
“Ми, звичайно, чули зі ЗМІ, що відбулося. І кожен собі здогадувався, куди ми можемо раптом потрапити. Але на той момент ми не мали жодних засобів захисту, тому що точно не знали, куди і на що їдемо. На нас був лише наш звичайний робочий одяг: спортивні костюми, зверху халат, звичайна марлева пов'язка... Коли приїхали туди, нам заборонили споживати місцеву їжу...
Нагадаємо, Чорнобильська катастрофа була спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території Української РСР. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім.
Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.
Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60 відсотків радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 чоловік були евакуйовані із зон забруднення.
molbuk]Однокласники[/url],
Facebook[/b]
26-04-2017, 21:44
0
1 610