На Буковині протягом 17-18 квітня спостерігались заморозки на поверхні, але їх інтенсивність не досягла небезпечного значення, оскільки більшість сільськогосподарських культур, які були посіяні ще не зійшли, а ярий ячмінь, що знаходиться у фазі утворення вузлових коренів, пошкоджується за температури нижче мінус 7-9°C.
Про це у рамках апаратної наради директор Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Олександр Варжевський поінформував присутніх, повідомляє прес-служба ОДА.
З 19 по 22 квітня по області спостерігалось зниження мінімальної температури на поверхні ґрунту і в повітрі до 0-3°C, в горах до мінус 6°C та опади у вигляді дощу з переходом у мокрий сніг, в горах – сніг. Таке зниження температури не завдало шкоди озимим культурам.
Також короткочасні заморозки до мінус 3-4°C у фазі сходів витримують соняшник (у фазі утворення листка – до 6°C морозу), цукрові буряки, горох та соя (у фазу трьох справжніх листків вона є критичною і може призвести до загибелі сої).
Для плодових культур небезпечною є мінімальна температура повітря мінус 3-4°C, при яких вже відчутне пошкодження і навіть можлива їх загибель. Крім того, ступінь пошкодження плодових залежить від фази їх розвитку та сорту. Наразі кісточкові знаходяться у фазі цвітіння, а зерняткові ще у фазі рожевого бутона. Оскільки, кісточкові (вишня, черешня, слива, персик, абрикос) менш стійкі до холодних температур, то імовірність їх пошкодження вища аніж у зерняткових (яблуня, груша).
За оперативними даними по області місцями в Сокирянському, Новоселицькому, Хотинському, Заставнівському, Глибоцькому, Сторожинецькому, Кіцманському районах спостерігалось заморозки та зниження температури повітря від 0°Cдо мінус 3°C, що могло негативно вплинути на окремі культури, переважно плодові насадження. Стан сільгоспкультур та плодових насаджень можна буде оцінити після проведення їх обстежень та стабілізації температури.
25-04-2017, 09:19
0
1 479