На Буковині через недбалість батьків діти щороку чинять близько 20 пожеж, тонуть у водоймах та потрапляють під колеса

Новини Чернівців / новини
2 288
0
На Буковині через недбалість батьків діти щороку чинять близько 20 пожеж, тонуть у водоймах та потрапляють під колеса

За словами начальника сектора зв’язків зі ЗМІ УДСНС у Чернівецькій області Сергія БАБЧУКА, щороку рятувальники фіксують майже 20 таких випадків. Так, минулого року їх трапилося 14. Крім того, торік у водоймах області втопилася одна дитина, а 2015 року – аж семеро. Майже всі подібні інциденти трапляються влітку, за відсутності батьків. Або тоді, коли дорослі не приділили дитині належної уваги та відволіклися від неї.

Цього року через дитячі пустощі з вогнем у Путильському районі травмувалася дворічна дитина. Разом зі старшим братом, якому п’ять років, вони гралися із сірниками. Як результат, молодша дитина підпалила собі колготи, внаслідок чого отримала опіки.

Минулого року у багатодітній сім’ї діти мало не спалили помешкання. Вони теж вирішили розважитися грою з вогнем. Це спричинило пожежу, внаслідок якої один із хлопчиків отримав опіки рук.

Із настанням канікул більшає нещасних випадків за участі дітей і на дорогах. У Відділі безпеки дорожнього руху кажуть, що з потеплінням на вулицях більшає юних пішоходів. Натомість вони часто не переймаються правилами безпеки дорожнього руху. Дитина може просто вибігти на дорогу в неочікуваному місці або вискочити на проїжджу частину, граючись з однолітками. Таких випадків у нашій області щороку можна налічити понад десять.

Як уберегти дитину від нещасних випадків

- У жодному разі не пускайте своє чадо купатися без супроводу дорослих.
- Купатися дозволяйте їм лише у визначених для цього місцях.
- Поясніть дітям про небезпеку таких пустощів. Проте навіть після проведеної бесіди не залишайте сірники у місцях, які доступні для дітей.
- Навчіть дитину у разі небезпеки тікати з приміщення.
- Не зачиняйте дитину так, щоби вона не могла відчинити двері зсередини – чимало трагічних випадків траплялося через те, що дитина не могла просто вибігти з хати через зачинені двері.
- Залиште дітям список із телефонами батьків, сусідів та інших близьких людей.
- Частіше нагадуйте про правила безпеки та застерігайте від розваг поблизу проїжджої частини.
- Демонструйте дитині власним прикладом, як має поводитися пішохід.
- Потурбуйтеся, щоби дитина завжди була помітна на дорозі – пішоходи мають використовувати світло-відбивні елементи одягу, щоб водій вчасно міг помітити пішохода в темряві та при несприятливих погодних умовах.
- Якщо ваша дитина користується велосипедом, потурбуйтесь про наявність захисних шоломів та спеціального екіпірування.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують