Ціни на житло залежать від багатьох факторів: району, площі, поверху, ремонту. Покупці дедалі частіше надають перевагу новим будинкам, хоча "вторинку" теж беруть.
"Порівняно з минулим роком кількість охочих придбати житло не зменшилася. Хоча нині новобудови перебили вторинний ринок нерухомості. Люди хочуть придбати щось нове, аби біля будинку був паркінг, неподалік знаходилися дитсадок і школа", – говорить Володимир Кифяк, який уже десять років працює ріелтором агентства нерухомості. – У Чернівцях зараз багато будується, з’явилися забудовники з інших регіонів. Деякі ставлять досить низьку ціну за квадратний метр житлової площі. Тому квартири у нових будинках інколи обходяться навіть дешевше, ніж у старих.
Пентхауси стали немоднимиОсобливим попитом у новобудовах користуються економні одно- та двокімнатні квартири. Купують і більші – три- та чотирикімнатні, але рідко.
– Кілька років тому дуже модними та престижними були дворівневі пентхауси по 100-150 квадратних метрів. Зараз таких мало, їх важко продати, інколи доводиться розбивати на окремі квартири, – каже ріелтор. – Однокімнатна квартира у новобудові коштує від 15 тисяч доларів, двокімнатна – від 20 тисяч, трикімнатна – від 25 тисяч. Це, звичайно, без ремонту – голі стіни. Якщо люди продають свої квартири вже з ремонтом, то вартість зростає на 20 і більше відсотків. Зараз нове житлове будівництво ведеться у всіх районах міста. Дуже активно розбудовуються вулиці Руська – аж до Гарячого Урбану, Рівненська, Героїв Майдану, Героїв Небесної Сотні, Дубинська, Суворова, проспект Незалежності. Квартири купують скрізь, але їхня вартість різна. Кому треба дешевше житло, вибирає будинок на вулиці Руській, хто може дозволити собі дорожче – на Рівненській чи Суворова. Хто хоче елітну квартиру – то це на Героїв Майдану або Щербанюка. Дорожче коштуватимуть квартири на другому-п’ятому поверхах, дешевше – на першому та останньому і мансардне приміщення. Заробітчани приїжджають і беруть уже готові квартири в новобудовах. Молоді сім’ї зазвичай виплачують частинами протягом усього будівництва.
Є фанати "київок" і "хрущовок"Купують житло і на вторинному ринку. "Є люди, які не довіряють новобудовам, тому вибирають квартири в старих будинках , – пояснює пан Володимир. – На вторинному ринку найбільшим попитом користуються "чешки". Є фанати "київок" і "хрущовок" на проспекті Незалежності, вулиці Героїв Небесної Сотні. Дехто переробляє ці невеличкі квартири: робить кухню-студію і спальню. Важче продати "панельки" у Садгорі, на Каличанці, Клокучці, вулиці Хотинській. Якщо раніше неперспективним вважався і мікрорайон Гравітон на вулиці Руській, то зараз ситуація покращилася. Тут є кілька супермаркетів, ринок, автовокзал, непогане транспортне сполучення, тому покупців побільшало. Не втрачає своєї популярності старий фонд у центральній частині міста. Є клієнти, які хочуть придбати житло саме тут. Особливо затребувані дорогі "люкси" та "напівлюкси" австрійського і румунського періодів.
Ріелтор радить людям, які вирішили придбати квартиру в новобудові чи на вторинному ринку, звертатися до фахівців з нерухомості. Так вони убезпечать себе від ймовірних неприємностей. "Можна звернутися і до маклерів, але тільки за протекцією родичів чи знайомих, які вже користувалися їхніми послугами, – радить пан Володимир. – Скажімо, своїм клієнтам я пропоную надійних забудовників, яких добре знаю і від яких залежить моя репутація. Веду їх від початку до кінця. Беремо зазвичай два відсотки від вартості житла".
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
1-04-2017, 18:44
0
4 345