У Чернівцях пропонують осучаснити сміттєві майданчики. Вони майже повністю перебувають під землею і зверху накриті платформою. На одній платформі – по чотири баки, в які можна вкинути до контейнерів під платформою сміття. Кожен – для окремого виду сміття: паперу, скла, пластику. Найголовніше тут те, що контейнери неможливо переповнити, з них нічого не випадає, не тхне, а собаки та любителі копирсатися у смітті вже не зможуть туди дістатися.
Ініціатор такого проекту –
начальник ЖРЕПу №9 у Чернівцях Віктор ГОНЧАР. Побачив він таке за кордоном, а згодом дізнався, що і в наших містах вже почали втілювати схожі проекти. Своєю ідеєю поділився з керівником ЖРЕПу №6 Іваном Русом. Ці два ЖРЕПи і розпочали підготовку до проекту.
- Для початку виготовили листівки і роздали мешканцям – щоби знати, чи потрібні їм сучасні сміттєві баки, – розповідає Віктор Гончар. – Ескізний проект виготовляли за власні кошти, він нам обійшовся у три тисячі гривень. ЖРЕП №9 роздав на своїй території три тисячі листівок, наразі відгукнулося близько ста мешканців. Більшість людей сприйняли нашу ідею позитивно. Дехто обурювався тим, що сміттєві баки у місті незручно розташовані. Наприклад, на вулиці Українській є сміттєвий бак між гаражем і воротами. Тож, коли щось треба, його возять туди-сюди. Ми були у Європі, бачили, як там усе це відбувається – гарно, культурно. Зараз збираємо підписи, будемо складати реєстр, шукаємо підприємця, який би безкоштовно розробив детальний проект і кошторисну документацію. Далі будемо вже подавати свій проект на розгляд сесії міськради. Будуть використовуватися ті ж самі сміттєві баки, не треба жодних додаткових спеціальних машин. Просто платформа і зверху тара для того, щоби закинути сміття. Для підняття встановлюється спеціальний насос. Під’їжджає машина, вмикає компресор, піднімає це все компресором, бак забрала, вивантажила, назад встановила і платформа опустилася.
Для початку керівники ЖРЕПів хочуть встановити сучасні сміттєві баки на вулиці Університетській замість старих, що поблизу зупинки.
За попередніми підрахунками, одна така платформа з чотирма контейнерами коштує близько 300-400 тисяч гривень. Керівники ЖРЕПів сподіваються, що проект буде реалізований за кошти фонду розвитку міста. А також, можливо, долучаться і підприємці. Адже у центрі чимало туристів, і підприємці як ніхто зацікавлені у тому, щоб їх було якомога більше.
Куди звертатися:Мешканці ЖРЕПів №6 та №9, які бажають підтримати проект благоустрою сміттєвих майданчиків, можуть занести анкети з підписами до своїх ЖРЕПів. Або заповнити анкети у фейсбуці на сторінках ЖРЕПу№9 та ЖРЕПу №6.
29-03-2017, 11:11
0
3 747