RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » 54 буковинці продають електроенергію від сонячних батарей

54 буковинці продають електроенергію від сонячних батарей

Популярна нині альтернативна енергетика дає не лише екологічну енергію та автономність, а й можливість заробляти. І не лише бізнесменам, а й пересічним громадянам. Нині вже 54 буковинці офіційно продають електроенергію обленерго, яку отримують у власних господарствах завдяки "зеленому тарифу".

Продавати світло

– В Україні діє зелений тариф на електроенергію, який дозволяє громадянам заробляти гроші, – розповів "МБ" генеральний директор фірми, що займається системами сонячної енергії Рустем ДЖУРАЄВ. – Сонячні панелі генерують електроенергію – господарство споживає скільки потрібно, а надлишок продає.

Виглядає це так. Кожен мешканець може придбати сонячну електростанцію та встановити у себе вдома. Далі він має укласти угоду з обленерго, придбати спеціальний лічильник та підключитися за загальної мережі. Сонячна електростанція буде генерувати електроенергію, а всі надлишки передавати в загальну мережу. Таким чином власник сонячної станції отримуватиме безкоштовну електроенергію, а надлишки продаватиме обленерго за гроші.

Якщо ще кілька років тому про "зелений тариф" мало знали навіть наші енергетики, то нині він запроваджений на рівні закону з виписаною процедурою оформлення.

– Ми вже маємо досвід встановлення і підключення сонячних систем і пропонуємо споживачам "під ключ" аж до укладання угоди з обленерго, – каже Р. Джураєв.

За його словами, сонячні станції досить дорогі, адже їх виробляють лише за кордоном. Однак окупитися вкладені кошти можуть за 5-6 років – за рахунок власного споживання і продажу електроенергії.

Вартість встановлення панелі "під ключ" залежить від потужності станції та коштує близько 9,6 тисячі доларів (10 кВт) і 17,3 тисячі доларів (20 кВт).
Працює і в дощ, і взимку
Сучасні сонячні станції мають високий коефіцієнт корисної дії та працюють не лише у південних регіонах і не лише влітку. Так навіть у похмуру погоду та в дощ сонячна станція працює, але на третину своєї потужності. При цьому перевагою є те, що господарство підключене до єдиної енергосистеми, і якщо станція не генерує достатньо енергії, мешканці отримують необхідні кіловати як звичайні споживачі.

Встановлюють сонячні панелі насамперед на дахах будинків. Однак можна і на землі – особливо великі, які мають значну площу. Так, панель на 10 кВт займає 60 кв. метрів, на 20 кВт – 120 кв. метрів, на 30 кВт – 180 кв. метрів.

– Ми пропонуємо спеціальні металеві конструкції для встановлення панелей на землі, – каже Рустем Джураєв. – Вони мусять бути розміщені під певним кутом до сонця для більшої ефективності. Така конструкція може використовуватися як гараж чи сарай.

Тільки фірма Рустема встановила на Буковині 18 сонячних станцій, які ефективно працюють. Отож і у нашому краї є достатній потенціал для отримання сонячної енергії.

Гарантійний термін обслуговування систем – 12 років. Панелі мають значний запас міцності, адже не містять складних механізмів і за кордоном, де отримання альтернативної енергії розпочалося раніше, сонячні панелі вже працюють по 20 кроків і більше (тільки з трохи нижчим коефіцієнтом корисної дії).

Привабливий тариф

"Зелений тариф", за яким громадяни можуть продавати енергію, є досить високим, але постійно змінюється.

– Якщо енергії буде згенеровано більше, ніж споживає господарство, то ми її викуповуємо, – розповів інженер з роботи з побутовими споживачами "Чернівціобленерго" Андрій ДОВБУШ. – Гроші переказуємо на рахунок, вказаний у договорі. Тариф регулює національна комісія, нині він становить 4,98 гривні за кілоВат, у 2016 році був 5,23 гривні за кілоВат. Законодавчо дозволено встановлювати у побуті станції потужністю до 30 кВт. У нашій області наразі укладено угоди по "зеленому тарифу" з 54 буковинцями. Всі згадані 54 споживача встановили у себе сонячні станції.

Олександр АНДРУСЕНКО встановив біля свого будинку сонячну станцію потужністю 120 кВт.

– Станція є вже готовим до роботи комплексом і підключити її самостійно може той, хто знає, що таке "фаза" і розуміється на принципі роботи електромережі, – каже Олександр. – Обслуговувати панелі практично не треба – вони встановлені під кутом, тож бруд змиває дощем, і птахи на слизьку поверхню не сідають. Станція взагалі не працює лише вночі, коли темно. А за місяць влітку генерує до 1,5 тисячі кВт, взимку – до 600 кВт.

Довідка

Зелений тариф – це економічний механізм, спрямований на заохочення генерації електроенергії відновлюваною енергетикою. В Україні обленерго купують електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел (вітру і сонця). Придбання такої електроенергії гарантується в рамках довгострокових контрактів. В Україні закон про зелений тариф передбачає його дію до 2030 року.

Переваги

- Сонячна енергія доступна навіть у похмуру погоду і дощ.
- Сонце – невичерпне джерело енергії
- Батареї довго служать, не мають механізмів і потребують мінімального обслуговування.
- Екологічність – не завдає жодної шкоди довкіллю.


Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Igor
25-03-2017, 11:01
Коментарів 0 Переглядів 15 935


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.