RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

На Буковині ростуть рідкісні види орхідей (ФОТО)

На території Буковини у природних умовах росте понад дві тисячі видів судинних рослин.

"Це не враховуючи мохів, водоростей, лишайників і грибів, – пояснив завідувач кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ, доктор біологічних наук, професор Ілля ЧОРНЕЙ. – Серед цих рослин є зникаючі та рідкісні, які потребують особливої уваги і захисту. А ще є вразливі та неоцінені, які теж можуть зникнути, якщо про них не подбати. Ми випустили книгу про рослини нашої області, які занесені до Червоної книги України, вмістили карти територій, де вони ростуть".

Червонокнижних рослин налічується понад 120 видів. "Серед них є надзвичайно рідкісні, які, крім Буковини, не можна побачити ні в Україні, ні загалом у світі, – запевнив пан Ілля. – Скажімо, орхідея "чорнянка карпатська", яка росте на Путильщині біля хребта Чорний Діл, сіл Шепіт і Сарата. Цей дуже рідкісний вид може зникнути через випасання худоби на гірських пасовиськах. Або декоративний тирлич мішковий, який можна зустріти в околицях Селятина, Шепота і Сарати".
На Буковині ростуть рідкісні види орхідей (ФОТО)
На Буковині ростуть рідкісні види орхідей (ФОТО)
На Буковині ростуть рідкісні види орхідей (ФОТО)
На Буковині ростуть рідкісні види орхідей (ФОТО)
На Буковині ростуть рідкісні види орхідей (ФОТО)

Деякі рослини взагалі вже зникли – їх можна побачити засушеними в університетському гербарії. Це передусім болотяні, занесені до Червоної книги України. "У колишньому Союзі було кілька меліоративних п’ятирічок, коли осушували болота і таким чином знищили ці рослини, – каже професор. – Взяти до прикладу цікаву комахоїдну рослину з поетичною назвою росичка. Раніше вона росла на болотах і торфовищах. Блискучі, як роса, клейкі краплини, розміщені на головках волосків, приваблювали дрібних комах. Вони сідали на листок й одразу ж прилипали до нього. Невеличка плаунова рослина лікоподієва заплавна росла біля села Кам’янка на Глибоччині, де були великі заболочені луки. Зараз не залишилося і сліду від болота, де вона могла би проростати. Залишилися лише гербарні збори. Як свідчить досвід інших країн, найбільш надійним прихистком біорізноманіття є праліси та старовікові ліси, які ще подекуди збереглися в Карпатах і яких з кожним роком стає все менше. Єдиний вихід для збереження нашої унікальної флори – це включення територій з пралісами та старовіковими лісами до національних природних парків. Інакше ми залишимо наступним поколінням лише сторінки Червоної книги.

Цікаві факти
* В Україні є приблизно 70 видів орхідей, і всі вони занесені до Червоної книги. В одному з найвіддаленіших куточків Буковини – Національному природному парку "Черемоський", що на Путильщині, ростуть карпатські орхідеї – родичі тропічних рослин. Це і різні пальчатокорінники, зозулинці, любка дволиста, гніздівка звичайна, траунштейнера куляста. Особливо цінна чорнянка (нігритела) карпатська, єдиним на всю Україну місцем зростання якої є Чорний Діл.
* Вижницький національний природний парк – єдине місце в Українських Карпатах, де зростають всі три відомі види папороті – шипувата, списоподібна і Брауна.
*На хребті Яровиця у верхів’ях Білого Черемошу можна побачити рідкісну гронянку ромашколисту, яка відноситься до зникаючого виду. Ця рослина занесена до Бернської конвенції, але на території області не охороняється.
* Відоме лише одне місцезнаходження на території області коніта жакена – хребет Чорний Діл. Це багаторічна рослина заввишки до 50 сантиметрів, квіти шоломоподібні світло-жовтого кольору, зібрані у китиці.
*Зникаюча рослина – рябчик шаховий. Росте в долинах річок Прут і Серет. Втрачені місця в околицях Лужан, Мамаївців, міських районів – Ленківців та Жучки. Кількість рябчика зменшується через осушувальні меліоративні роботи, випасання худоби, викопування рослин на продаж.
*Тюльпан дібровний росте лише в одному місці – на околицях села Каплівка, яке не охороняється. Аби зберегти цю зникаючу рослину, біологи радять створити тут ботанічну пам’ятку природи.
Редактор: diana_vataman
19-03-2017, 12:20
Коментарів 0 Переглядів 10 989


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.