RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » "Продала, а грошей немає", - чернівчани про досвід користування сайтами купівлі-продажу

"Продала, а грошей немає", - чернівчани про досвід користування сайтами купівлі-продажу

На сайтах купівлі-продажу можна знайти будь-що: одяг, взуття, аксесуари, все для дому. Та чи безпечно ними користуватися? Негативний досвід користування одним із таких сайтів здобула чернівчанка Ірина. Вона планувала продати свою весільну сукню за півтори тисячі гривень, у результаті саме такої суми й позбулася.

На деяких сайтах є чорні списки
– На сайті, який тоді називався Slando, я розмістила фото своєї весільної сукні і встановила ціну півтори тисячі гривень, – розповідає Ірина. – Уже наступного дня мені зателефонували. Чоловік представився працівником столичного весільного салону і сказав, що вони скуповують вживані весільні сукні. Поторгувався, попросив 100 гривень знижки. А тоді запевнив, що перешле мені гроші на карточку, але це має бути саме кредитна картка, причому кількох конкретних банків. Я досі не стикалася з шахраями і не знала цих схем, тому мене це не надто насторожило. У мене кредитки не було, тому я попросила маму, щоби вона скористалася своєю. Мама повідомила CVV-код картки, і чоловік їй пообіцяв, що через п’ять хвилин їй на рахунок прийдуть гроші. Звісно, грошей жодних не надійшло. Натомість у мами з картки зникло саме півтори тисячі гривень...

– Коли я вперше замовила на сайті OLX блендер, то відправила гроші, а товар мені так і не прийшов, – розповідає чернівчанка Катерина. – Також було, що у мене замовили товар, я заплатила за його доставку, а за ним не прийшли. У результаті мені довелося платити за все: доставку, перетримку, повернення. Тепер я вже більш досвідчена. Коли замовляю якусь річ, звертаю увагу, як довго людина, яка її продає, зареєстрована на сайті. Якщо лише нещодавно – не довіряю. Якщо ж кілька років, на неї немає скарг, люди часто щось у неї купують, значить, можна користуватися її послугами.

Звертайте увагу на ціну

Також Катерина радить обов’язково зв’язуватися по телефону з людиною, в якої хочете щось придбати. По-перше, так ви швидше зрозумієте, чи справді вона є продавцем, а не шахраєм. А ще так легше її вмовити зробити знижку на товар.

– Ще одна порада з досвіду – звертайте увагу на ціну, – каже жінка. – Якось ми з чоловіком шукали для синочка велосипед. Знайшли на OLX чудовий велосипед, але ціна нас насторожила – усього тисяча гривень. Не може якісний товар коштувати так мало. Якщо дуже низька ціна – швидше за все, вас хочуть обманути. Також такий момент: ми обдзвонили кілька десятків оголошень щодо продажу велосипедів, і всюди нам відповідала одна і та ж жінка, з характерним акцентом. Це також, швидше за все, свідчить про те, що ви маєте справу не з реальним продавцем, а з якимсь шахрайським угрупуванням.

Коментар
"Повідомляйте лише номер картки"
Сергій ЛИПКА, заступник начальника управління – начальник відділу протидії кіберзлочинам в області Карпатського управління кіберполіції ДКП НПУ:

– За цей рік є вже кілька десятків звернень щодо шахрайств через Інтернет. Шахрайських схем чимало. Одна з найпопулярніших – коли вам телефонує людина, яка представляється працівником банку і просить повідомити дані своєї банківської картки. Запам’ятайте: сміливо можна надавати тільки номер своєї платіжної банківської картки. Цього цілком достатньо для того, щоби вам на картку могли перерахувати кошти. Якщо ж вас просять зробити якісь внески або повідомити ще якісь дані, наприклад, CVV-код чи PIN-код, у жодному разі не робіть цього.

Не варто відмовлятися від користування сайтами приватних оголошень. Вони у випадках шахрайства не винні. Це не проблема сайтів. Це проблема довіри людей. Якщо би люди дотримувалися правил користування платіжними інструментами, вони би не ставали жертвами обману.
Редактор: Галина Олійник
11-03-2017, 08:56
Коментарів 0 Переглядів 5 487


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.