Оскільки мораторій на проведення перевірок з 1 січня цього року скасовано, податківці мають право проводити фактичні перевірки всіх суб’єктів господарської діяльності без обмежень.
Заступник начальника ГУ ДФС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан повідомляє, що фактичні перевірки здійснюють без попередження платника податків на підставі рішення керівника, оформленого наказом, копію якого вручать платнику, пише "Погляд".
Її проводять з питань можливого порушення при проведенні готівкових операцій, умов ліцензування, при отриманні інформації про виплату зарплати у конвертах або заниження податку з доходів фізичних осіб.
"Також звертаємо увагу, чи дотримуються роботодавці законодавства при укладенні трудових договорів, маємо право вимагати під час таких перевірок документи про належне оформлення трудових відносин з працівниками, з’ясовуємо питання обліку робочого часу, навантаження працівників, - каже Н. Чернівчан. – Аби приступити до проведення фактичної перевірки, ревізори повинні вручити платнику направлення, пред’явити посвідчення та вручити копію наказу про проведення перевірки. Єдина відмінність від позапланових – якщо документи про проведення позапланових перевірок повинні вручати виключно посадовим особам, уповноваженим на отримання таких документів, то документи на проведення фактичної перевірки вручають особі, яка на той момент здійснює розрахункові операції".
Під час проведення фактичних перевірок фіскальні органи мають право використовувати нестандартні засоби перевірок, наприклад, хронометраж господарських операцій. Тривалість фактично перевірки – 10 діб. Тобто всі 10 діб можна спостерігати, яким чином суб’єкт господарювання відображає реалізацію товарів у реєстраторі розрахункових операцій.
" Цей захід викликає нарікання з боку платників. Ми під час хронометражу встановлюємо зростання виторгів через РРО від 5 до 10 разів, порівняно із середнім виторгами, які суб’єкт декларує. Ми і надалі будемо використовувати засіб хронометражу, щоб виводити виручку з тіні і суб’єкти її декларували", - підсумовує Н. Чернівчан.
Наразі станом на 1 березня 2017 року в області РРО мають понад 3 тисячі суб’єктів господарювання. Це майже 6 тисяч господарських одиниць.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook