У Чернівцях розпочалося масштабне обстеження стану житлових будинків. Йдеться не лише про огляд житла та прибудинкової території, які відбуваються щосезону і закладені у тариф. Працівники комунальних установ виконують розпорядження мера №93-Р про проведення загального весняного огляду житлового фонду.
Такий додатковий поглиблений огляд проводитимуть упродовж місяця – з 6 березня по 4 квітня.
– На основі цих обстежень ми складемо перелік робіт і, відповідно, заходи та черговість їхнього виконання. Наприклад, після зими могли виникнути питання з дахом, ринвами, фасадом, водовідведенням. Обстежуватимемо загалом увесь будинок: від підвалу до даху, включаючи внутрішні мережі, фасад, – розповідає головний інженер ЖРЕПу №9 Віталій ПОПЛЕТА. – Весь комплекс робіт розглянемо й проаналізуємо, що ми можемо зробити і що потрібно виконати першочергово.
Варто зазначити, що у тарифи про квартплату закладені витрати на обсяг робіт, пов’язані з обстеженням будинків та прибудинкової території. Ці роботи зазвичай ЖРЕПи роблять двічі на рік – навесні та восени. Водночас наслідком таких обстежень у кращому разі могли бути косметичні роботи. За словами пана Віталія, цього вкрай недостатньо. Коштів на такі роботи витрачають чимало, а ефект від них мінімальний. Натомість, у багатьох випадках потрібно здійснити капітальні ремонти. Скажімо, у випадку, якщо йдеться про мережі, дахове покриття чи ринви.
Звісно, за кілька теплих місяців неможливо виправити усе, що руйнувалося упродовж десятиліть. Раніше ЖРЕПи роками збирали гроші, а оселі чернівчан не отримували належного нагляду. Тепер на багатьох будинках відновили фасади, замінили вхідні двері, поміняли стічні труби з ринвами. Особливо це помітно у старому фонді міста.
Та чернівчани мають усвідомити, що утримання будинку – справа не лише ЖРЕПу чи житлового кооперативу, але й самих мешканців.
– Щоб не затягувати у часі і робити все вчасно, влада міста пропонує чернівчанам долучитися до утримання власних будинків, взяти дольову участь в утриманні власних будинків, – зазначає пан Віталій.
Який саме відсоток можуть сплатити чернівчани, визначать у міськраді. Торік співвідношення дольової участі становило 70х30, де 70 відсотків оплачує з бюджету міськрада, 30 – частка чернівчан.
– У нашому ЖРЕПі управління будинками поділено на три підрозділи, кожен з яких має у своєму підпорядкуванні певну ділянку. Коли будинки будуть обстежувати, працівники мають потрапити на дах, у підвальні приміщення, оглянути мережі. Для цього будемо просити мешканців сприяння – провести на дах, у підвал, відчинити двері, щоб можна було якісно зробити роботу. Раніше підвали, дахи, місця загального користування були у підпорядкуванні комунальних установ. Тепер, після 2012 року, ці площі є власністю мешканців будинку. Тобто саме власники квартир є співвласниками коридорів, підвалів, мансардних та цокольних площ у будинку. Тому відповідальність за утримання будинку загалом лежить і на його мешканцях також, – зазначає головний інженер. – Тож просимо чернівчан брати активну участь в утриманні своїх осель.
9-03-2017, 21:20
0
2 924