Роботи 38-річного настоятеля храму Андрія Первозваного УПЦ КП у Чернівцях отця Федора Чев’юка можна побачити у Краєзнавчому музеї на виставці предметів військового призначення, які українські народні майстри перетворили на витвори мистецтва з національною та духовною символікою.
Протитанкова граната з петриківським орнаментом, прикрашене вишивкою військове обмундирування, ікони із соломи на ящиках для набоїв, ляльки-мотанки із клаптиків солдатського вбрання…
У проекті "Військово-польовий арт" взяли участь майже 80 майстрів народно-прикладного мистецтва з 22 областей України. Отець Федір Чев’юк – єдиний з Буковини.
Читайте також: Петриківський розпис на ящиках від гранат: у Чернівцях відкрили виставку військових арт-об`єктів з АТО– Виставка засвідчує, що це українське мистецтво і українська земля, тому не може бути ніякої іншої держави. Це наше споконвіку – від тата і мами, від бабусі та дідуся. Це найкраща і найправдивіше наука, – запевнив отець Федір. – Мені зателефонував із зони АТО знайомий капрал полку поліції особливого призначення Павло Ротарь і сказав, що хоче зробити такий проект. Я підтримав його. Павло прислав мені два ящики, в яких зберігалися патрони і гранати. Треба було зберегти маркування, запах металу та мастила, зробити щось сучасне українське, але без гламуру. Ящики були соснові, волокна нерівні, тому важко було різьбити. Спершу я придумав концепцію, а потім приступив до роботи. На одному ящику вирізьбив український орнамент, який переривається. Він символізує зв’язок поколінь, який може перерватися через війни та різні негаразди. Через орнамент проглядається хрест, який знаменує перемогу життя над смертю. А на другому ящику я вирізьбив буковинський орнамент.
Матеріал про священика Федора Чев‘юка, який відслужив першу свою Літургію в АТО, читайте у четверговому номері "МБ" від 2 березня 2017 року.Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
2-03-2017, 21:28
0
2 621