Буковинцям роздають повідомлення з закликом з'явитися до військового комісаріату. Їх вручають чоловікам від 18 до 60 років, а також військовозобов'язаним жінкам.
Зокрема, всередині лютого кільком десяткам чоловіків у селі Шубранець на Заставнівщині роздали повідомлення від Заставнівського районного військкомату.
У повідомленнях йшлося: “Повідомляємо вам, що відповідно до ст. 28 ЗУ “Про військовий обов'язок і військову службу” граничний вік перебування військовозобов'язаних у запасі збільшений:
-рядовий, сержантський і старшинський склад — до 60 років (другий розряд); - особи офіцерського складу: вищий офіцерський склад (перший розряд) — до 60 років; вищий офіцерський склад (другий розряд) — до 65 років. У разі вашого неприбуття до Заставніського районного військкомату в термін, вказаний у повістці для проходження медичної комісії та поновлення на військовому обліку, вас буде автоматично поновлено на військовому обліку.
Проте боятися не варто, запевняють у Чернівецькому обласному військкоматі. Насправді чоловіків, придатних до військової служби, просто поновлюють на військовому обліку, збирають про них дані, щоби держава знала свій військовий резерв у випадку загальної мобілізації. Поки що ж це лише комплектування територіального резерву.
Про це кореспондентові molbuk.ua повідомив
заступник обласного військового комісара, начальник відділу обліково-мобілізаційної роботи, полковник Віталій ІСАКОВ:
-Зараз граничний вік перебування в запасі — 60 років. Відповідно комісаріат викликає для проходження медичної комісії. Придатним за станом здоров'я ми пропонуємо поновитися на військовому обліку, - пояснює В. Ісаков . - Але зараз ми нікого нікуди не призиваємо. У нас відбувається комплектування територіального резерву. Тобто в межах держави на території кожного району створюється загін оборони. У разі проведення бойових дій у межах свого району цей загін буде виконувати певні завдання з територіальної оборони. Лише у випадку загальної мобілізації може розглядатися питання призову цих громадян. Тобто це — так звана перевірка наявних ресурів. Крім того, цього року планується створити єдиний державний реєстр для військовозобов'язаних. І для його створення потрібно мати реальні дані. У разі змін у стані здоров'я, сімейному статусі, місця роботи тощо за законодавством військовозобов'язаний повинен сам протягом п'яти днів прибути до комісаріату. Але ви прекрасно розумієте, що більшість не повідомляє цього всього, що є правопорушенням. Тому ми їх запрошуємо до військкомату, одночасно уточнюємо всі дані.
Такі заходи відбуваються вже протягом двох років, цього року вони більш масштабні, зауважує Віталій Ісаков.
“Наприклад, у Швейцарії, Швеції є такі стрілецькі батальйони. Таке ж планується й у нас. Тобто людина працює вдома, проживає з сім'єю, а раз на місяць бере участь у заняттях, у тому числі й виїжджає на полігон, - пояснює В. Ісаков. - Якщо людина не перебуває не військовому обліку, ми з'ясовуємо причини. У нас є такі, що зараз претендують на посади держслужбовців, а водночас у 2014-2016 роках ховалися від мобілізації. Тобто він каже, що його не повідомляли, не було повісток. А у нас є всі дані, що повістки висилалися. Це вже ознаки правопорушення.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
22-02-2017, 17:55
0
16 433