90 відсотків від загальної кількості забруднень повітря — саме від автотранспорту. Вихлопні гази дуже негативно впливають на здоров'я людини і можуть спричинити ряд хронічних захворювань.
Про це кореспондентові molbuk.ua розповіла
лікар-терапевт вищої категорії, доцент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ Валентина ВАСЮК:
-"спричинити важкі захворювання, набагато більше, - зазначає медик. - Зокрема, той же чадний газ є продуктом згорання пального. Він викликає запаморочення, головний біль, нудоту. Діоксид азоту — ще один вид шкідливих речовин. Це газ, який погіршує видимість. Повітря, наповнене діоксидом азоту, стає коричневого кольору. Найбільш чутливі до впливу цієї речовини люди, хворі на астму, бронхіт, а також діти. Вуглеводи під дією сонячного проміння в присутності діоксиду азоту окислюються і утворюють так званий фотохімічний смог. Цей смог - найбільш токсичний, може спричинити ураження центральної нервової системи, є мутагеном, алергеном і канцерогеном. Не варто забувати й про пилюку, яка також викликає різні захворювання. Зокрема, вражає слизові оболонки, органи дихання, кон'юнктиви очей і шкіру (тобто викликають дерматит)".
За процесами, що відбуваються у повітрі, має стежити санепідемслужба, зауважує В. Васюк:
“Тобто потрібно брати проби з повітря у найбільш "заавтомобілених" місцях. Водіям же варто переходити на газобалонні мотори і використовувати нейтралізатори відпрацьованих газів. Людям, які мешкають на центральних вулицях із інтенсивним автомобільним рухом, добре мати у квартирі багато зелених насаджень. Допоможуть також герметичні (металопластикові) вікна, але вони повинні мати мікровентиляцію”, - радить Валентина Васюк.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
18-02-2017, 11:58
0
1 861