Мешканці будинку № 273 на вулиці Руській у Чернівцях платитимуть в січні лише 12 гривень за квадратний метр опалювальної площі. Такої мінімальної суми вдалося досягнути завдяки встановленим лічильникам та регулюванню температури.
Будинок кооперативний, має сім під’їздів.
"Ще раніше встановили п’ять теплових лічильників. Але вони не працювали, бо не було такої потреби. А коли у жовтні минулого року мешканці отримали величезні рахунки за опалення, то вирішили їх відремонтувати та включити, – розповіла голова ЖБК-57 Любов Баранова. – Тепер платимо за показниками лічильників. Температуру в квартирах регулюємо. Для цього спеціально найняли чоловіка, який проживає у нашому будинку. Він щодня перевіряє лічильники і регулює температуру. Платимо йому по п’ять гривень з кожної квартири. Звичайно, всім не вгодиш. Для когось 18 градусів добре, а хтось хоче 28. Але при нинішніх цінах за тепло це досить дороге задоволення, тому треба призвичаюватися до такої температури".
За роботою лічильників у будинку стежить Віктор Кузнєцов.
"Я колишній програміст, зараз на пенсії. Наші лічильники встановили ще шість-сім років тому, але не ввели їх в експлуатацію, – говорить чоловік. – Запустили лічильники наприкінці минулого року. Для цього створили з мешканців ініціативну групу, збирали гроші. Мене попросили стежити за роботою лічильників і регулювати температуру, аби в квартирах було і не холодно, і не жарко, й менше платити. Перевіряю їх по декілька разів на день. Тримаю 18-19 градусів тепла. Спершу дехто скаржився, що холодно, а зараз вже звикли. Мої внуки бігають по квартирі роздягнуті та босі – значить, їм не холодно. За трикімнатну квартиру в жовтні заплатив дві тисячі гривень, у листопаді – 1600. А в грудні, коли почали працювати лічильники, – лише 900 гривень. За січень сума буде ще меншою".
Пан Віктор радить мешканцям будинків, де є централізоване опалення, обов’язково встановлювати лічильники.
"Тоді люди будуть платити за спожите, а не те, що їм вказали у квитанції, – пояснює. – Зрештою, за усім, що споживаємо, – електрикою, водою, газом – повинен вестися чіткий облік. Тоді будемо знати, за що платимо. Але нашим людям треба ощадливіше ставитися до всіх благ цивілізації. Як розповідала наша знайома, що вийшла заміж за німця, у багатій Німеччині економлять газ, воду, електрику не лише для того, аби менше платити, а для майбутніх поколінь. Це мене приємно вразило. А ми продовжуємо жити за принципом: після нас – хоч потоп. І не задумуємося над тим, що залишимо своїм дітям та внукам. Треба нарешті міняти свою свідомість.
Чернівчани у соцмережах діляться шокуючими цінами за тепло у січні:
"однокімнатна "чешка" з лічильником – 1326,30 гривні", "двокімнатна "київка" – 1448,61 гривні", "чотирикімнатна квартира – 5 000 гривень, з лічильником і при жорсткій економії".
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
14-02-2017, 22:19
0
2 480