У міському бюджеті Чернівців для розподілу залишаються близько 220 мільйонів гривень, яких вистачить лише на покриття основних видатків.
Про це на брифінгу 13 лютого повідомив
міський голова Чернівців Олексій КАСПРУК.
За його словами, серед видатків, на які розраховано розподілити ці кошти — придбання житла для учасників АТО, фінансування освіти, проекту "Бюджет участі", підтримка водоканалу, диференціація зарплат бюджетників тощо.
На думку міського голови, частина депутатів намагається витратити бюджетні кошти на різні програми, які є далеко не нагальними наразі.
- Хоча завдяки децентралізації у нас збільшився фінансовий ресурс, його нам все одно не вистачає. Тому намагання частини депутатського корпусу дружно витрачати бюджетні кошти на різні програми, проекти і прожекти може болісно відобразитися на життєдіяльності міста, - зазначив О. Каспрук. - Ви чули різні ініціативи про те, щоби 120 мільйонів роздати тим, хто цього потребує як матеріальну допомогу. Хоча кошторис пропозицій, наданих департаментами, управліннями, складає 900 мільйонів гривень. Це перехідні об'єкти, це ті роботи, які необхідно починати в цьому році, це ті роботи, на які є звернення громадян, петиції тощо. А тим часом до розподілу ми сьогодні маємо близько 220 мільйонів гривень.
Міський голова перелічив основні видатки, на які потрібно спрямувати бюджетні кошти:
- 30 мільйонів гривень депутатами вже було обіцяно на придбання житла учасникам АТО, сім мільйонів було проголосовано на придбання житла з метою продовження будівництва на проспекті Незалежності, 116. Десять мільйонів гривень будемо пропонувати спрямувати на спорудження спортивних майданчиків біля шкіл. 21 мільйон іде на першочергові потреби закладів освіти. Це дахи, спортзали, харчоблоки, обладнання для новостворених груп у дитячих садочках. Чотири мільйони — бюджет участі. 26 мільйонів нам необхідно виділити для диференціації зарплат бюджетників (за результатами року ця сума може зрости до 70 мільйонів). 26 мільйонів — розрахунки тролейбусного управління по відшкодуванню різниці в тарифах. Знову ж таки, повертаємося до цієї непростої теми. Тарифи на проїзд ми не підвищуємо, але електроенергія росте, зарплатня зростає. Зрозуміло, що ці витрати треба покривати, щоби зберегти громадський транспорт у місті. 14 мільйонів — це співфінансування проектів по “Теплокомуненерго”, в тому числі відшкодування різниці по нарахуваннях за лічильниками.
Найбільша сума потрібна на підтримку водоканалу, розрахунку підприємства з боргами за електроенергію, додав О. Каспрук:
"32 мільйони гривень — підтримка водоканалу на рік, для того, щоби не зупинялася подача води в місті. Майже 12 мільйонів із цих грошей — це рішення судів на користь “Обленерго” за борги з кінця 90-их — початку 2000-их років. Зрозуміло, що до червня водоканал ці борги має сплатити, інакше будуть заарештовані рахунки, припинене електропостачання об'єктів. А, відповідно, і подача води в місті. Тому особливо там ділити немає що. Ми й так “різали по живому” ті об'єкти, програми, які мали би фінансуватися”, - наголосив мер.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
13-02-2017, 19:26
0
1 917