RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Ми недалеко відійшли від радянської системи»: ситуація у Молдові очима місцевих жителів

Днями кореспондент "МБ" побувала у столиці сусідньої Молдови Кишиневі. Із деякими місцевими мешканцями вдалося поспілкуватися про політику, економіку та зміни, які відбулися там після президентських виборів.

Перше, на що звертаєш увагу в Кишиневі, – мова, якою спілкуються місцеві. Враження таке, що людей, які спілкуються молдовською, там менше, ніж у Чернівцях. Тобто більшість – російськомовні.

"Молдовська? Нєт, нє понімаю"

– Ні, ні, якщо хочете щось запитати, питайте російською, "рідної" я не розумію, – каже мені місцева жіночка. – У нас тут взагалі мало хто спілкується молдовською, і цим вже нікого не здивуєш. Більше російської, бо так всім зручніше, особливо старшим людям. Малечу у школі стараються вчити нашої мови, і це правильно, а нам вже пізно.

«Ми недалеко відійшли від радянської системи»: ситуація у Молдові очима місцевих жителів


Питаю її, що цікавого можна побачити у центрі Кишинева людині, яка туди приїхала вперше.

– Ну, підніміться трохи вище. Ви ж бачили там площу велику, а біля неї гарний парк? Там дуже гарний пам’ятник Штефану чел Маре. А поруч наш парламент – велика будівля. Гарна тут алея, як у Парижі. І своя Тріумфальна арка в нас є, – усміхається жінка, показуючи рукою на ще одну архітектурну пам’ятку у центрі. – А так ще погуляйте, може, ще щось знайдете. Або можете сісти у будь-який транспорт, що тут їде, і з вікна подивитися на місто.

Помітила, що графік руху в них дуже щільний, і транспорт відносно новий.

– Кожні 5-7 хвилин щось їде, тож довго на тролейбус чекати не доведеться, – каже мені молодик. –Так, тролейбуси в нас є нові, та це ж не за наші кошти робилося. Та людям все одно, які кредити бере країна і у кого. Головне, аби зручності були. Та повірте, така ситуація не по всій країні. Не забуваймо, що це столиця. Насправді ми недалеко відійшли від радянської системи. Мені тут не подобається, я хочу переїхати в справді європейську країну, – ділиться зі мною думками студент Марчел МИНДРУ.

«Ми недалеко відійшли від радянської системи»: ситуація у Молдові очима місцевих жителів


Хлопець часто буває в Україні, адже тут у нього живе багато родичів.
– Знаю трохи вашу політичну ситуацію. У мене є родичі у Києві, тож реальну картину вони мені трохи розповіли, і я їм вірю. Не можу сказати, що у нас все розповідають так, як є насправді. Молдова ж старається з "братським народом" не сваритися, – сміється хлопець.

"Не було за кого голосувати"

Про нещодавні президентські вибори місцеві погоджуються говорити не дуже охоче. Кажуть, вони відбулися і результати досить очікувані.
Бармен в одному із закладі у центрі Кишинева розповів, що варіантів, за кого голосувати, у них не було.

– Спочатку я теж скептично ставився до цієї кандидатури (нинішнього президента країни Додона, – авт). Та потім подумав і зрозумів, що голосувати більше й нема за кого. Люди ніби задоволені. Трохи змінилися політичні орієнтири. Наші вже дуже проти приєднання до румунів. Якось обійдемося, – каже він.

«Ми недалеко відійшли від радянської системи»: ситуація у Молдові очима місцевих жителів


Хлопець зауважив, що у Молдові дуже багато туристів із різних країн.

– Виявляється, ми цікаві світові. У цьому закладі були і американці, і французи, й італійці. Бувають і жителі більш колоритних країн. А українців тут особливо багато. Всі чомусь кажуть, що у нас ціни вищі. Мабуть вони мають рацію. Я сам часто буваю в Одесі, і різниця відчувається. Можливо, підвищені ціни у нас тому, що це столиця. А люди порівнюють з містами, звідки приїжджають вони, – вважає бармен.
Місцеві, які були в Україні, стверджують, що ціни на деякі продукти можуть бути в них і удвічі вищими. Та запевняють, що у інших містах Молдови ситуація зовсім інша.

– Подивіться на курс валют. Один лей – це 1,5 гривні. Ціни трохи вищі, але й лей цінніший. Тому тут за 100 лей ви купите трохи більше, ніж в Україні за 100 гривень. Це якщо говорити про столицю.

«Ми недалеко відійшли від радянської системи»: ситуація у Молдові очима місцевих жителів


Про Україну у Кишиневі знають досить багато, місцеві часто їздять до нас. До речі, одним із популярних маршрутів є Чернівці, Калинівський ринок. Молдовани часто скуповуються у нас. Найбільше везуть від нас харчі.

Діана ВАТАМАН

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: diana_vataman
9-02-2017, 17:04
Коментарів 0 Переглядів 2 337

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.