Колектив театру розпочав працювати над новою виставою "Слуги і сніг" і вже за місяць представлять результати роботи публіці.
25-26 березня буковинці зможуть побачити у театрі черговий сюрприз від чернівецьких акторів. Вони готують цікаву прем’єру за мотивами п’єси відомої англійської письменниці Айріс Мердок.
"Не хочеться показувати війну прямо"Працює над виставою
художній керівник театру, народна артистка України Людмила СКРИПКА.– Цей матеріал мені відомий давно, але постійно в театрі так складалися обставини, що постановка вистави відтягувалася. Вирішили у цьому році взятися за виставу, бо це дуже хороша драматургія. Автор п’єси – Айріс Мердок – англійська письменниця та інтелектуал свого часу. Ця її робота надзвичайно цікава. Коли театр бере таку високу драматургію – це велика відповідальність для колективу. Глядач обов’язково помітить, з якою високою драматургією спілкуватиметься, адже те, що вони побачать, буде відрізнятися від багатьох театральних постановок. Сьогодні таких робіт мало, але театр намагається давати глядачу те, чого він потребує. Глядач більше вимагає розважальних історій, він хоче прийти у театр відпочити. Та все ж таки цією постановкою хочеться нагадати, що театральна вистава має не тільки розважати, а й змусити над чимось замислитися, – вважає пані Людмила.
Режисер вистави каже, що робота англійської письменниці як ніколи актуальна для української публіки.
– Здавалося б, що Айріс Мердон має спільного з нами? Та виявляється, що вона настільки наша, бо порушує загальнолюдські проблеми, які зараз у нас на часі: мораль, влада, кохання та зрада. Це все у нас зараз є. Є й такі, які скажуть, що сьогодні у нас війна і треба звертати увагу на цю тематику на сцені. Та не хочеться працювати над такими п’єсами, які напряму говорять про війну і про те, хто хороший, а хто поганий. Глядач має трошки подумати, і тоді він знайде тут усе, – вважає Людмила Скрипка.
[/center]
На сцені гратимуть 10 акторівГоловна сюжетна лінія вистави буде "крутитися" навколо маєтку, в якому помер господар. До цього маєтку приїжджає його син зі своєю дружиною. Він давно не був у цьому будинку, на похорони батька також не приїхав, адже у них були складні стосунки. У маєтку залишилися тільки слуги, які працювали на батька героя і на його дідуся.
– Він сучасний молодий чоловік, який хоче змінити життя у цьому маєтку на краще. Та справа у тому, що слуги до змін не готові. Їх влаштовує те, що було за діда та батька. Намагання молодого господаря змінити щось на краще викликає у слуг колосальний супротив. Новий господар дізнається багато таємниць, які відбувалися колись у його сім’ї. Історія розвиватиметься настільки несподівано, що глядач щохвилини буде очікувати на щось надзвичайне та несподіване. Таємниці маєтку поступово розкриватимуться, – розповідає художній керівник театру.
У цій виставі закладено і детективний сюжет, і мелодраму.
– Я маю надію, що на прем’єрі будуть люди, дотичні до влади. Вони для себе обов’язково знайдуть щось цікаве та корисне, – вважає режисер.
Режисер зізналася, що вистава буде за мотивами п’єси, але невеликі зміни будуть:
– Текст написаний англійською. Деякі речі хотілося загострити, тому ми їх підлаштували під наше сьогоднішнє суспільство.
У виставі задіяні 10 акторів театру. Художник-поставновник вистави – Наталія Тарасенко. Музику, яка супроводжуватиме сюжет, написав Володимир Шнайдер, диригент нашого театру.
– Буде цікава робота зі світлом, з проекцією. У п’єсі не говориться про те, де відбуваються дії, у якій країні, коли. Тому багато супроводжувальних деталей, зокрема костюми, музику автор дозволила вибрати на розсуд режисера, – каже пані Людмила. –Звуковий ряд у виставі дуже важливий, адже тут буде багато звукових ефектів та настроїв, які будуть передаватися через музику. У кожного своя ніша, яку він має заповнювати.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
9-02-2017, 18:32
0
3 952