"Це вам не їжачки по місту відкривати": депутати презентували проект будівництва тунелю у Чернівцях

Новини Чернівців / фоторепортаж / топ новини
8 273
0
"Це вам не їжачки по місту відкривати": депутати презентували проект будівництва тунелю у Чернівцях

У Чернівцях депутати міськради Віталій Гавриш і Богдан Ковалюк презентували журналістам проект будівництва тунелю, який з’єднає мікрорайон Гравітон і вулицю Південно-Кільцеву.

Як передає кореспондент molbuk.ua, сьогодні під час прес-конференції депутати продемонстрували пресі аерофото- та відеозйомку та 3D-модель об’єкту.

Віталій Гавриш повідомив, що, згідно із проектом будівництва, вхід до тунелю має бути розташований у районі аеропорту "Чернівці".

"Це вам не їжачки по місту відкривати": депутати презентували проект будівництва тунелю у Чернівцях


"Тут є невеличкий підйом, тут починається загороджувальна смуга. Приблизно з цього місця буде розпочинатися тунель. Тобто, до цього місця буде дорога, яка проходитиме від вулиці Миколаївської. Тунель закінчуватиметься до межі аеропорту. Далі шлях проходитиме повз територію підприємства "Техно" і буде виходити на виїзд до вулиці Миколаївської", - повідомив Гавриш.

"Це вам не їжачки по місту відкривати": депутати презентували проект будівництва тунелю у Чернівцях


"Таким чином, з’єднаються два мікрорайони. Орієнтовна протяжність тунелю складатиме 200 метрів. А дорога від Комунальників до території аеропорту - 600 метрів. І за територією аеропорту до вулиці Миколаївської - орієнтовно 400 метрів. Тобто, загальна протяжність - приблизно 1,3 км", - додав депутат.

"Насправді, це не зовсім тунель у прямому розумінні цього слова. Тому що не використовується земельний снаряд, який використовують зазвичай при проходження гірських порід. Це - залізно-бетонна конструкція над дорожним полотном під смугою аеропорту. Ця конструкція буде мати всього 200 метрів протяжності. Вона не вимагає додаткових протипожежних та інших заходів. Багато компаній в Україні мають досвід робити такі об’єкти", - повідомив Богдан Ковалюк.

Він розповів, що згідно з планом будівництва, смуга матиме дві полоси, вона буде розрахована на тролейбусне з’єднання.

"Проїзд цей буде в 10 разів швидшим, ніж той, який можна здійснювати через об’їзну. Вцілому, це дає можливість усім земельним ділянкам, які знаходяться повз цей проїзд, стати економічно активними. І сподіваємося, що виключно від продажу та оренди власності цих ділянок, цей об’єкт буде окупним", - повідомив Ковалюк, додавши, що зазвичай будівництво схожих об’єктів дає поштовх в економічному розвитку.

Окрім того депутати повідомили, що проект будівництва підтримали чимало чернівчан, серед яких є й депутати і посадовці міськради.

"Це вам не їжачки по місту відкривати": депутати презентували проект будівництва тунелю у Чернівцях

"Це вам не їжачки по місту відкривати": депутати презентували проект будівництва тунелю у Чернівцях


"Якщо буде повний контроль і повне фінансування, тоді роботи можна розпочати у листопаді без зупинки аероруху. І за січень-лютий-березень будь-якого року, коли починається активне використання аеропорту, об’єкт може бути зданий в експлуатацію - саме залізно-бетонна конструкція, і літаки відновлять свій рух", - повідомив депутат.

"Звичайно, це потребує концентрації чиновників, це потребує концентрації депутатів. І, якщо цим будуть займатися люди, які займаються ремонтом вулиці Богдана Хмельницького, то це можна і не розпочинати", - сказав Ковалюк.

Водночас автори проекту заперечили інформацію, яку днями озвучив міський голова Чернівців Олексій Каспрук, щодо вартості будівництва тунелю розміром 4 мільярди гривень, заявивши, що орієнтовна вартість реалізації проекту - приблизно 120 мільйонів гривень.

"Ми маємо розуміти, що є об’єкти, які не можуть принести нам прямої вигоди. Хочу навести приклад щодо університету - це колишня Резиденція митрополитів Буковини і Далмації. Ви знаєте, скільки легенд ходить довкола неї? Вона більше 20 років будувалася. Там є елементи зірки Давида, які вказують на те, що нібито єврейська громада допомагала. І нестандартні хрести, які вказують на те, що католицькі церкви приєднувались також до будівництва. Насправді цей об’єкт, окрім як резиденції, ніякого функціонального значення не міг мати для громади. У ті важкі часи, коли не було ні каналізації, ані нормальної бруківки, громада вважала, що це потрібно їй, що це її розвиток. Тому, звичайно, що такі об’єкти - це їжачки відкривати по місту, чи ліфти. Це серйозні інфраструктурні об’єкти. І в нашій команді є бачення, як їх можна розвивати", - повідомив Ковалюк.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
Не виходить на зв'язок: куди подівся волонтер із Чернівців Володимир Дорош
23 141
Найпопулярніша риба може зникнути з прилавків: у чому причина та чим її замінити
7 378
До свідомості так і не прийшла: 18-річному хлопцю вручили підозру у заподіянні тяжких тілесних ушкоджень Вікторії Тоненчук
5 548
Підозрюваного у жорстокому вбивстві молодої жінки із Буковини заарештували
5 351
Пішла з дому і не повернулася: поліція Буковини розшукує 13-річну дівчинку
4 441
Викрала онуку: на Буковині розшукують малолітню дівчинку та її бабусю
4 343
Голова Глибоцької ОТГ закликав правоохоронців об'єктивно розслідувати обставини смерті 27-річної жінки
4 197
У потязі Київ-Чернівці оновили плацкартні вагони: їх зробили сучаснішими
4 150
Поліція Буковини підозрює 18-річного хлопця в смерті Вікторії Тоненчук
3 616
У мерії відповіли, чи можуть повернути волонтерам приміщення у центрі Чернівців
3 539

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм