Товариство охорони птахів України постійно обирає символом року якогось птаха, щоби привернути до нього увагу людей.
– Зазвичай, це не якийсь дуже рідкісний птах, який перебуває під охороною держави. Адже ми часто не знаємо тих видів, які можна побачити на природі. Тому обирають птаха, який гніздиться по всій території країни, – пояснив
завідувач відділу природи краєзнавчого музею, орнітолог Ігор СКІЛЬСЬКИЙ. – Звичайний канюк – дуже корисний птах, знищує багато шкідників, тому його потрібно охороняти. Хоча він не занесений до Червоної книги України. Але він є у Європейському червоному списку, Міжнародній Червоній книзі.
Звичайний канюк є одним із найчисельніших видів денних хижих птахів. "У Чернівецькій області він гніздиться по всій території, де є ліси, а поруч поле, де можна було би харчуватися, – розповів пан Ігор. – У густій кроні дерева птах влаштовує собі гніздо досить солідного розміру. Основний корм – гризуни: миші, полівки, щурі. Хоча може зловити і зайченя, і якусь маленьку пташку. У нас канюк звичайний майже не зимує. Але взимку на Буковину прилітає близький родич канюка – зимняк. Канюки, які гніздяться в Україні, навесні повертаються відразу на свої постійні ділянки гніздування у другій половині березня або на початку квітня. Живе цей птах у природних умовах у середньому 26 років. У дорослого канюка верх рудувато-бурий або темно-бурий, хвіст із темними смугами.
Як і всі хижі птахи, канюки страждають від переслідувань мисливців, хоча полювання на них заборонене. Ще одним загрозливим фактором є зменшення кількості мишоподібних гризунів через застосування хімікатів, що позбавляє канюків поживи. Для збереження цього виду необхідна заборона масового використання пестицидів на полях.
4-02-2017, 09:30
0
8 045