У Чернівцях можуть з’явитися бульвар Буковинського віча і вулиця Шумпетера

Новини Чернівців / новини
2 504
0
У Чернівцях можуть з’явитися бульвар Буковинського віча і вулиця Шумпетера

Чернівецька міська рада на черговій сесії, яка пройде 23 лютого, планує розглянути питання про найменування чотирьох нових вулиць у масиві житлової та громадської забудови, який обмежений вулицями Сторожинецькою, Рівненською, Героїв Майдану і проспектом Незалежності, пише molbuk.ua

Зокрема, у відповідному проекті рішення, що оприлюднений на сайті міської ради, йдеться про найменування чотирьох вулиць наступними назвами: Бульвар Буковинського віча, вулиця Йозефа Шумпетера, вулиця Євгена Ерліха, вулиця Ганса Гросса.

Нагадаємо, у Чернівцях вулицю Горького пропонують перейменувати на честь народного артиста України Дмитра Гнатюка.

Довідка.

Буковинське віче — народні збори, організовані 3 листопада 1918 року в місті Чернівці. Результатом Віче стало проголошення возз'єднання Північної Буковини із Західно-Українською Народною Республікою та подальшу Злуку з "Великою Україною". Віче також висловило протест проти спроб Румунської національної ради оголосити всю Буковину "румунською землею".

Йозеф Алоїз Шумпетер — австрійський і американський економіст, соціолог та історик економічної думки. Популяризував термін "Креативне руйнування" в економіці. В 1986 році на честь заслуг економіста і для вивчення його творчості було створено "Міжнародне товариство Йозефа Шумпетера". В 2001 році в Берліні заснований Інститут Шумпетера. Частина особистої бібліотеки вченого зберігається в токійському університеті Хітоцубасі (бібліотека Шумпетера). В 2004 р. в будинку, де народився економіст (в місті Тржешть) президентом Чехії Вацлавом Клаусом був відкритий Музей Шумпетера (Rodný dům JA Schumpetera). Шумпетер у 1909-1911 роках був професором Чернівецького університету.

Євген Ерліх — всесвітньо відомий науковець-юрист, педагог, ректор Чернівецького університету.

Ганс Гросс — австрійський юрист, основоположник криміналістики, автор робіт, що показують значення застосування природничих і точних наук до завдань розкриття злочинів і виявлення злочинця. Батько псіхоаналітика Отто Гросса. Закінчив Грацький університет. З 1869 по 1897 працював судовим слідчим у Чернівцях. За цей час розробив систему рекомендацій з розслідування злочинів, яка лягла в основу фундаментальної роботи "Керівництво для судових слідчих, чинів жандармерії і поліції" (1893). Хоча не отримав докторського ступеня, в 1897 році став професором кримінально-виконавчого права в Чернівецькому університеті. У 1902 році перейшов в Празький університет, а з 1905 року став викладачем університету Граца. Наразі в Чернівецькому університеті на кафедрі криміналістики юридичного факультету створена Аудиторія Ганса Гросса.

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

08:00
2 квітня: яке сьогодні свято, традиції
07:55
На Буковині попрощаються із чотирма воїнами, які загинули у боях проти окупантів
07:45
Історичний матч "Буковина" - "Вікторія" та зізнання у "вказівці Запаранюка не з'являтися на сесію": головні новини минулої доби
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 2 квітня не буде світла
07:00
Погода на Буковині 2 квітня
02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм