У Чернівцях у муніципальній бібліотеці імені А. Добрянського відбулася презентація монографії Антоніни Аністратенко “Альтернативна історія в українській літературі”. Автор 70 наукових праць, кандидат філологічних наук нині працює на кафедрі суспільних наук та українознавства БДМУ, молодий вчений займається вивченням творчості відомого буковинського письменника Василя Кожелянка, якому нещодавно мало б виповнитися 60 років. Першу монографію пані Антоніна видала у 2013 році під назвою “Спогад про майбутнє: творчість Василя Кожелянка в сучасних контекстах“.
- Приємно, що вона продовжує досліджувати літературну діяльність нашого талановитого земляка, причому, відкриваючи все нові сторінки його непересічного таланту, - сказав у своєму виступі Антоній Мойсей, професор БДМУ, один з рецензентів монографії. – У цій науковій праці подано широке коло авторів та досліджено генезу, розвиток та сучасне функціонування жанру альтернативної історії в українській літературі.
- Твори Василя Кожелянка були перекладені тринадцятьма мовами, зокрема, й китайською та арабською, читають його й у Фінляндії, - розповіла Антоніна Аністратенко. – А його “Дефіляду в Москві” переклали й росіяни, однак чомусь так і не видали її друком. Цікавью є й домашня бібліотека письменника, вона невелика, але складається з філософських та історичних книжок.
- Василь захистив дипломну роботу на основі історичної прози Романа Іваничука, ще студентом любив дискусії, писав вірші, - згадував про свого учня Богдан Мельничук, професор української філології ЧНУ імені Ю.Федьковича. – Монографія про нього є цікавою й з того боку, що її автор добре володіє німецькою мовою й займається перекладами.
- Антоніна Аністратенко цілком здатна написати й докторську роботу про творчість Василя Кожелянка, але треба глянути на неї з боку європейської літератури, скажімо, порівнявши його твори з письмениками-альтернативниками Польщі чи Чехії, - вважає Борис Бунчук, декан філфаку ЧНУ імені Ю.Федьковича. – Бо йдеться про людину глибоченного таланту. Василь Кожелянко не був оратором, був сам у собі, мав філософське нутро. Як Теодот Галіп та Дмитро Загул. Тому цікаво було б довідатися, як Василь виглядає у європейському контексті.
Як наслідок, презентація монографії Антоніни Аністратенко перетворилася на вечір спогадів про Василя Кожелянка. Присутні мали змогу переглянути й фоторяд з життя письменника, автором якого є земляк письменника фотожурналіст Василь Кияшко.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
27-01-2017, 17:18
0
2 314