14 вистав казки "Аліса в країні казок" зіграли в Чернівецькій філармонії за період зимових свят.
Як розповіла художній керівник постановки Надія Селезньова, частина з них була благодійною, тобто запрошували до безкоштовного перегляду всіх охочих.
Новорічна казка "Аліса в країні казок" поєднала класичні сюжети всесвітньо відомих казок та мультфільмів ("Білосніжка і семеро гномів", "Червона шапочка", "Буратіно", "Дванадцять місяців", "Бременські музики", "Аліса в країні чудес"), традиційні українські образи (Чинчик-Васильчик, Коза та Маланка) та сучасних героїв (зла чаклунка Моргана, Ельза та Анна з мультфільму "Крижане серце"). Поєднувалися також і різноманітні жанри: традиційні колядки та пісні із сучасних мультфільмів, уривки казок, танці, використовувався прийом інтерактиву: маленьких глядачів залучали до відгадування загадок, співу тощо.
Як пояснила Надія Селезньова, це робилося для того, щоб і дітям, і дорослим було цікаво, щоби кожен глядач міг знайти у виставі щось своє.
Були задіяні більшість колективів філармонії: заслужений буковинський ансамбль імені Кушніренка під орудою народного артиста України Ярослава Солтиса, ансамбль "Плай" під орудою Миколи Гакмана, академічний камерний хор Чернівців, ансамбль солістів "Просвіта", гурт Левка Дутківського, солісти духового оркестру філармонії, заслужений артист Василь Данилюк та багато інших.
"Головний персонаж, який був поруч з Алісою, – дуже талановитий соліст філармонії Володимир Фесюк. Задіяні дітки: від чотирьох до дванадцяти років – це гномики й ансамбль балету під керівництвом Віри В’юги, які дуже прикрасили виставу. Також ще не пройшло три місяці, як у нас відкрилася танцювальна студія при філармонії Каріни Карауланової, наші найменші вихованці", - розповіла вона.
Надія Селезньова зізнається: подібні роботи ставити дуже важко.
"Ми (філармонія, - авт.) є концертна організація, а не театр. Якщо в театрі є відповідні служби: цехи по виготовленню декорацій, костюмів, ціла група режисерів, асистентів, помічників, окрема людина пише сценарії, редагує. В даному випадку мені довелося самій і писати сценарій, і бути режисером-постановником. Не можу сказати, що мені не допомагали, але досить складно, тому що в нас немає служб і багато що робилося на ентузіазмі. Але цей ентузіазм і велике натхнення всіх поєднало. Знаєте, три місяці життя разом з вихідними просто випали, але коли ти бачиш віддачу і те, що людям це подобається, воно того варте", - ділиться вона.
Надія Селезньова зазначає: робили вистави доступними для всіх: запрошували діток з Банчен, діток з обмеженими можливостями, приходили і багато школярів цілими класами. "Хоча ціна квитка смішна - 30 гривень, але частина вистав була безкоштовною для всіх", - додає.
Виставу з деякими інтерпретаціями знову покажуть в наступному сезоні.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
20-01-2017, 13:12
0
3 124