Кореспондент molbuk.ua провела кілька годин провела на гірськолижному курорті “Сонячна долина”, що у селі Бояни Новоселицького району. За цих кілька годин отримала море позитивних вражень та трохи екстриму.
Без паспорта лижі не дадутьДо комплексу добиралася мікроавтобусом, який щодня о 10.10 безкоштовно возить пасажирів до “Сонячної долини”. Повертається звідти о 16.00. Туркомплекс запустив таку послугу з другого січня цього року.
25 кілометрів з Чернівців до туркомплексу ми подолали за 25-30 хвилин. Коли ми приїхали, були ввімкнені пушки для виготовлення снігу. Пушки крутилися, з них вилітали білі хмари, а довкола росли гори снігу.
Вартість прокату спорядження у будній день для дорослих на три години (це мінімальний час прокату) — 100 гривень. Сюди входять лижі, палиці та черевики. У заставу потрібно обов'язково залишати документ, який посвідчує особу, - паспорт або права.
Спочатку я пішла на бугельний підйомник. У будні один такий підйом коштує 20 гривень. Вам видають ski-pass, за нього вносите в заставу ще 20 гривень, які вам пізніше повертають.
Пізніше випробувала крісельний підйомник (вартість у будні — 30 гривень), що виносив на вершину кілометрової траси.
Покатавшись годину-дві, я відчула, що змерзла, тож пішла у кафе поїсти. Ціни трохи “кусаються”: борщ — 25 гривень, шматок хліба — гривня, порція корейської моркви — 25 гривень, порція вареників — 20, гречка — 15 гривень.
Приїжджають багато гостей з інших областейТим часом довкола було багато сімей із малими дітьми на санках. Дехто навіть верх від візочка прикріпив до санок і возив там немовля.
Сім'я
Юлії та Захара Максима РОГОВСЬКИХ приїхала з Хмельницького. У них — двоє дітей: Захарку два рочки, Златі — шість.
-Донька сьогодні вперше катається на лижах, - розповіла Юля Роговська. - Синочок ще дуже маленький, але, гадаю, наступного року його також можна буде ставити на лижі. Плануємо так, щоби взимку — на лижі, влітку — на море. У нас зараз відпустка. Нашу маму взяли за няньку для Захарка. У нашій області таких комплексів немає. Тут чудові умови для діток, безпечні гірки, на яких можна вчитися кататися.
Інша сім'я з двома дітьми приїхала аж із Одеси.
-Ми катаємося і на сноутюбах, і на лижах, - розповіли мені одесити. - І там, і там подобається. Перший раз приїхали. Подалі від дому, від роботи, відпочити.
Катаються багато нетверезихЗа словами
керуючого гірськолижним комплексом “Сонячна долина” Ігоря БУДНІКОВА, початківцям все ж таки варто скористатися послугами інструктора — мовляв, це дешевше, ніж потім лікуватися.
-Краще взяти інструктора. Це дешевше, ніж пити ліки, - переконаний І. Будніков. - Берете інструктора, він за годину вас навчає. Спочатку треба пробувати свої сили внизу на максимально пологій ділянці схилу. Бо якщо ви поїдете вгору, то не зможете зупинитися. І або когось зіб'єте, або самі впадете. У першу чергу треба навчитися зупинятися, це так само, як і за кермом. І контролювати свою швидкість. Тому що в будь-який момент перед вами може з'явитися або дитина, або інший лижник. Ви повинні самі контролювати свою швидкість і вміти зупинитися. Під час катання не можна крутити корпусом в різні боки, тому що втратите рівновагу. Не можна відхилятися назад на лижах. Основна вага має знаходитися на передній частині. Одягнутися треба відповідно: термобілизна, флісова кофта і мембранна курточка, якщо не холодно — легенька курточка. Обов'язковий шолом. Це не просто атрибут, це засіб захисту. Тому що лижник в будь-який момент може і впасти, його можуть, не дай Боже, збити. Шолом дуже допомагає. У нас є обов'язкова вимога, щоби діти їздили у шоломах.
Травми найчастыше трапляються через початківців або нетверезих, які врізаються в інших лижників, каже Ігор Будніков:
“На нашому комплексі травми трапляються в основному не через те, що людина падає на лижах, а тому, що її збивають. Збивають, як правило, ті лижники, які не вміють на гальмувати, ні скидати швидкість. Або у нетверезому стані. Таких дуже багато. Ми максимально намагаємося відгородити наші пагорби від таких людей. У нас є навчальні пагорби, дуже похилі. І людина там потроху навчається. Взагалі у нас немає складних трас, тому що курорт сімейного типу і для лижників-початківців. Сюди приїжджають не стільки відпрацьовувати катання на лижах, а навчитися. Хоча є дві траси, де людина може відчути швидкість. Ми плануємо працювати до 15 березня, хоча все залежить від погоди.
Ціни (грн):Бугельний підйомник: 1 підйом — 30 (вихідні), 20 (будні);
Крісельний підйомник: 1 підйом: 40 (вихідні), 30 (святкові);
Катання на сноутюбах:
одна година: 180 (вихідні), 130 (будні);
Прокат спорядження:
три години:
Будні: 100 (дорослі), 80 (діти);
вихідні: 130 (дорослі), 110 (діти).
В'їзд на територію комплексу:
-легкові автомобілі — 20;
-автобуси — 70;
-послуги інструктора — від 250;
-залишити свої черевики у пункті прокату спорядження — 10;
Інші гірськолижні комплекси Буковини:У гірськолижному комплексі “Мигово” доживна траси — 1200 метрів. Як розповіли у комплексі, там можуть кататися як початківці, так і професіонали. Відвідувачів вистачає.
-У нас незабаром заїжджають 300 осіб із Одеси, також скоро мають бути студенти з Києва, - повідомили у туркомплексі. - Снігу вистачить надовго, пушки працюють. Плануємо працювати до березня. Денне катання — з 9 до 18.00, вечірнє — з 18 до 21.00 (за наявності десяти купонних абонементів).
На гірськолижному курорті “Перевал Німчич” (с. Підзахаричі, Путильський район) працює наразі лише одна траса протяжністю 700 метрів. Абонемент на катання на увесь день — 150 гривень, прокат лиж — 100 гривень.
-Є можливість покататися і новачкам, і професійним лижникам, - запевнили на курорті. - Є інструктор. Траса працює з 10.00 до 18.00. До нас приїжджає багато туристів.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
19-01-2017, 16:25
0
4 001