Цього дня:
1616 - вийшов з друку "Часослов" — перша друкована книга в Києві.
1699 — указ Петра I про перенесення святкування Нового року в Росії з 1 вересня на 1 січня.
1905 - француз Віктор Емері на автомобілі "Darracq" з бензиновим двигуном встановив новий світовий рекорд - поблизу Арле-Салон він розвинув швидкість 109.589 миль/год (177.5 км/год).
1916 - в Петрограді група змовників на чолі з князем Феліксом Юсуповим і великим князем Дмитром Павловичем вбила царського фаворита 44-літнього Григорія Распутіна. Григорій Распутін як провидець і цілитель із 1907 року, після обіцянки вилікувати хворого на гемофілію царевича Олексія, набув необмеженого впливу на імператорську сім'ю і втручався у вирішення найважливіших державних справ. Скандальний спосіб життя Распутіна став символом моральної деградації російської монархії.
1922 — утворено СРСР. В 1922 році 2215 делегатів I з'їзду Рад від РРФСР, України, Білорусії і Закавказької Федерації затвердили Декларацію і Договір про утворення Союзу Радянських Соціалістичних Республік (СРСР). Нова комуністична держава об'єднала більшу частину території колишньої Російської імперії з населенням 134 мільйони осіб і стала першою у світі країною, заснованою на ідеології марксизму. У 1925 році було утворено Узбецьку і Туркменську РСР, в 1929-му - Таджицьку, в 1936-му - Казахську і Киргизьку РСР, що раніше були автономними республіками в складі РРСФР; в 1936 році на базі Закавказької Федерації були утворені Азербайджанська, Вірменська і Грузинська РСР, а в 1940 році - Карело-Фінська (в 1956 році перетворена в Карельську Автономну РСР в складі Росії), Молдавська, Естонська, Латвійська і Литовська РСР (останні три були утворені внаслідок окупації СРСР незалежних держав).
1947 — зрікся престолу король Румунії Міхай I. В Румунії було встановлено комуністичну диктатуру.
1999 - Верховний Суд України визнав статті кримінального кодексу, що передбачали смертну кару, неконституційними. У зв'язку з цим, у 2000 році Верховна Рада України внесла зміни до Кримінального кодексу України, якими остаточно вилучила поняття "смертна кара" з офіційного списку кримінальних покарань України. Видом смертної кари, який застосовувався раніше в новітній Україні, завжди був розстріл, як і в усіх інших державах, що утворились у результаті розпаду СРСР.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook