Поліція у Чернівцях зафіксувала чотири випадки за місяць, коли людям погрожували пістолетом або гранатою. У нацполіції кажуть, що обидві гранати виявилися муляжами, а бойові властивості пістолетів вивчає експертиза, як і психічний стан її власників.
На думку
психолога Наталі Круглашової, досить незвичному для чернівчан явищу сприяє непроста ситуація в країні.
- В Україні війна. Тож, як би це цинічно не звучало, люди звикають до смертей. Якщо раніше у новинах інформацію про вбивство ми чули рідко, то тепер чи не щодня дізнаємося про загибель кількох наших захисників на Сході. Натомість, мозок не розрізняє причини смерті – він просто звикає постійно чути про неї. Тому люди починають менше цінувати чуже життя, - каже Н. Круглашова.
Крім того, пані Наталі каже, що війна виховує в людей своєрідний культ зброї. Людям на мирній території хочеться бути схожими на захисників, і наявність чогось схожого на зброю ніби дає таку можливість.
- До того ж, зброя підвищує власнику самооцінку. Не кожен вміє постояти за себе словесно. А пістолет, чи навіть газовий балончик, додає відчуття самовпевненості. Знаю із власного досвіду – в юності займалася стрільбою, і досі пам’ятаю відчуття власної значимості, яке тобі дає пістолет у руках, - каже Н. Круглашова.
Проте чимало таких горе-власників навіть не усвідомлюють, що навіть за носіння такої зброї доведеться відповідати перед законом. Не говорячи вже про використання його для погроз. За словами психолога, досі чимало людей юридично не підковані, та впевнені, що просто показавши своєму опоненту пістолет, не понесуть за це відповідальності.
Нагадаємо, 22 листопада чоловік у Чернівцях
погрожував перехожим пістолетом.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
24-11-2016, 18:17
0
2 322