Затримка початку будівництва нового стадіону за кошти УЄФА у Чернівцях пов’язана із бюрократичною тяганиною із дозволами.
Про це йдеться у сюжеті новин телеканалу "ТВА", пише molbuk.ua
Зокрема, у департаменті містобудівного комплексу та архітектури міської ради повідомили, що підготувати ділянку для облаштування стадіону фахівці мають відповідно до проектів, які надала Федерація футболу України.
"Коли цей стадіон був любительським, на нього не звертали уваги, є, відповідно, зона для відвідувачів стадіону чи немає, є як влаштувати дренажну систему (це дуже складний розрахунок) чи немає", - пояснила головний архітектор міста Наталія Хілько.
Водночас у департаменті сказали, що місце для нового стадіону не надто вдале - мовляв, там великий перепад рельєфу і потрібно облаштувати підпірну стінку.
"Коли ми почали робити прив’язку на конкретно цю земельну ділянку, виявилось, що вона за багатьма своїми критеріями під ті типові стандартні рішення, які були застосовані в інших містах", - зауважив архітектор Віталій Жорін.
"І такі нюанси накопичуються. Наприклад, генплан цього поля розроблявся тричі, було 3 різні варіанти. Потрібно правильно розмістити ці споруди, правда? Наприклад, для того, от коли команди будуть брати участь, їм потрібна роздягальня, їм потрібні санвузли, потрібна тренерська, потрібно передбачити, де буде медперсонал", - додала Н. Хілько.
"Об’єкт адміністративно-побутового призначення, який передбачається типовим проектом, теж вимушені були повністю перепроектувати на власний, тому що він, як ми кажемо професійно, "не сідав" на те місце так, як би нам того хотілося", - сказав Жорін.
Тож довелось не пристосовувати місце під запропонований проект, а розробляти нове проектування, що зайняло значно більше часу і змусило робити чимало розрахунків.
"Прикро, що люди не хочуть зрозуміти, наскільки важливі оці перші проектні кроки у всьому - незалежно від того, чи ми проектуємо стадіон, чи це житловий будинок. Архітектор повинен мати отой люфт часу, коли він зважено абсолютно на все повинен зробити розрахунок. А ми все завжди бігом", - нарікає Хілько.
Зараз же фахівці на останній стадії. Зробили вже й акустичний розрахунок та з'ясували, чи не заважатиме рівень шуму на стадіоні мешканцям сусідніх будинків.
"Робота триває, робота вже майже на фініші. От-от, але все потребує часу. Простих рішень, на жаль, у нас не буває", - зазначив Віталій Жорін.
Результати розрахунків в інспекції погодили й аж тепер будівництво стадіону можна починати.
Раніше повідомлялося, що у Чернівцях
збудують новий стадіон у рамках програми підтримки УЄФА футболу України. Згідно з планами, на об’єкті має бути повноцінне поле. Орієнтована кількість глядацьких місць – від 500 до 1000.
Нагадаємо, у лютому 2016 року міський голова Чернівців Олексій Каспрук повідомив, що
УЄФА виділила 12 мільйонів гривень на будівництво сучасного стадіону.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
18-10-2016, 13:18
0
2 482