На продовженні сесії Чернівецької міської ради 13 жовтня на довивчення відправили проект комплексної програми профілактики правопорушень та протидії злочинності в Чернівцях на 2016-2018 роки.
"За" проголосували 26 депутатів, із них практично в повному складі – фракції "Рідне місто", "Свобода", "Народний контроль", пише molbuk.ua
На відправці питання на довивчення особливо наполягав керівник фракції "Рідне місто" Василь Продан. На його думку, "нічого страшного не трапиться, якщо ще певний час програма зачекає і буде ухвалена у більш досконалій формі". Хоча міський голова Олексій Каспрук і зауважив, що на розгляд цього проекту депутати мали півтора місяця і могли обговорити його на засіданнях комісій. І що відтягування ухвалення проекту призведе до того, що до кінця року чернівчани так і не отримають можливості покращити рівень безпеки у місті.
Депутати ж почали закидати різні звинувачення на адресу поліції. Зокрема, Василь Продан згадав про те, що потрібно боротися з тим, що у місті велика кількість закладів із гральними автоматами. А Любов Сорохан згадала випадок, як поліція не відреагувала на одне з її звернень, попросивши написати заяву. У результаті депутати проголосували за довивчення програми.
-Основні статті видатків по цій програмі були – встановлення відеокамер спостережень на жвавих перехрестях, площах міста, - розповів під час перерви у коментарі журналістам Олексій Каспрук. -Певна кількість відеокамер у нас є, вони були встановлені за допомогою Європейського Союзу. Вони працюють, і завдяки їм у місті були розкриті дуже резонансні злочини, я вже не кажу про більш дрібні правопорушення. Друга стаття видатків - закупівля велосипедів для патрульної поліції, щоби вони могли патрулювати парки, сквери, ті території, за якими важко спостерігати з автомобілів. Третя стаття – ремонт, наведення ладу у приміщеннях, які використовують дільничні інспектори. Втім, депутати взяли проект на довивчення, хоча мали півтора місяці для вивчення цієї програми, внесення всіх пропозицій. Це дуже ускладнює освоєння коштів для цієї програми.
Загальний кошторис проекту – близько одного мільйона 400 тисяч гривень.
Для управління патрульної поліції в Чернівцях передбачалося з цієї суми 100 тисяч гривень – на велосипеди для патрульних та відеореєстратори на автомобілі. Але й того наразі не виділили.
-Ми просили кошти для того, щоби придбати велосипеди, - розповів
керівник патрульної поліції в Чернівцях Олег ЙОСИПІВ. - Зрозуміло, що велосипеди зараз не так уже актуально, але є таке прислів’я – готуй сани влітку. Щоби ми повноцінно могли вступити в теплий період року, нам потрібно ще з зими підготуватися. Ми не просимо для себе. Ми хочемо цього для міста і в першу чергу для людей. Нам не потрібно зайвих коштів, тільки щоби дали найнеобхідніше для роботи, зокрема, якісні велосипеди і відеореєстратори в патрульні автомобілі. Бо часто, коли патрульні зупиняють правопорушників, останні часто доводять, що вони нічого не порушували. Ми часто фіксуємо правопорушення на свої відеокамери, але не завжди встигаємо фізично це зробити. Але на сьогодні не підтримали навіть суму, зменшену в 15 разів від тієї, яка нам насправді потрібна. Тобто навіть 100 тисяч гривень…
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
13-10-2016, 17:08
0
2 764