В департаменті охорони здоров`я ОДА повідомили, що загальна кількість стаціонарних лікарняних ліжок після оптимізації повинна становити не більше 30 ліжок на 10 тисяч населення, тоді як 2015 року цей показник складав понад 75 ліжок на 10 тисяч населення.
Оптимізацію здійснюють у два етапи. Перший в деякий лікарнях уже провели, другий завершать до початку нового року.
- Оптимізація – не завжди скорочення, - каже Іван Шкробанець, головний лікар Глибоцької районної лікарні, де вже відбулися зміни. – Так, у нас уже провели першу чергу оптимізації. В лікарні ліквідували травматологічне і ЛОР-відділення, перенісши ліжко-місця в хірургічне. Частина медиків також перейшли працювати в хірургічне відділення, ще частина – в інші.
Водночас, в лікарні відкрили цілодобовий лікарський хірургічний пост.
- Всяке ж трапляється з людьми, в тому числі і серед ночі. Тому завжди на місці буде хірург. Це ж економить час, якщо людині потрібна допомога хірурга, - пояснює І. Шкробанець. – Також ми встановили цілодобовий пост в рентген-кабінеті.
За словами головного лікаря, внаслідок першої черги оптимізації з роботи звільнили кількох санітарок, частина медсестер пішли на пенсію. Лікарів поки що не звільняли.
У Хотинській райлікарні перший етап оптимізації лише стартував. Тут є 265 ліжок, 46 з них пропонують скоротити вже зараз. Найбільших змін зазнають ЛОР та травматологічне відділення. Їх також хочуть об’єднати з хірургічним. У медустанові вже порахували, що більше десятка працівників підпадають під скорочення.
В адміністрації лікарні кажуть, що під час другого етапу оптимізації, що мають завершити до кінця цього року, мають скоротити ще 36 ліжок.
- Люди занепокоєні, бо хочуть мати постійне місце роботи, - кажуть у лікарні.
30-09-2016, 10:41
0
3 807