RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Активісти вимагали у керівництва ЧНУ доступності екскурсій (ФОТО)

Активісти вимагали у керівництва ЧНУ доступності екскурсій (ФОТО)

Чернівецькі активісти Віктор Гищук, Артем Жук та Богдан Бойко зустрілися з проректором з навчально-виховної роботи Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича Тамарою МАРУСИК.

Серед їхніх вимог було встановлення при вході до університету таблиці різними мовами для туристів, спрощення входу на територію університету для екскурсій, а також відкриття інформаційного центру біля університету, де би можна було придбати усілякі сувеніри, пов’язані з університетом як об’єктом спадщини ЮНЕСКО, пише molbuk.ua

-Ми другого серпня приходили під стіни резиденції, - розповідає Віктор Гищук. - Нашою метою була відкритість, туристична привабливість нашої перлини Чернівців. Нам тоді дуже важко було потрапити на територію резиденції. Є дуже багато простих кроків, які можуть позбавити туристів незручностей. Це, наприклад табличка на двох-трьох мовах, де людина прочитає про вартість екскурсій, графік, тривалість, інформацію, що це за об’єкт. Ми бачили, що охорона працює не так, як потрібно. Вона не володіє англійською мовою. Система оплати за екскурсії є надзвичайно складною. Це такий термінал, який не дає здачу. І ми були свідками, коли ряд туристів просто мав дати суму без здачі. Я часто подорожував і бачив, як виглядають об’єкти ЮНЕСКО. Я би хотів, щоби наша зустріч з керівництвом університету увінчалася успіхом щодо створення робочої групи з групи громадських активістів, експертів, чиновників, працівників університету. Щоби зробити за європейськими нормами університет доступнішим, відкритішим. Нам обіцяли, що вже у жовтні буде табличка.

Під час зустрічі Тамара Марусик запевнила, що проект таблички уже в розробці.

- Зараз ми обговорюємо варіант, де і як її встановити, - зауважує Т. Марусик. - Ми говорили з людиною, яка би це робила. Яка інформація буде встановлена, де, з якого боку. Мені дуже сподобалося. Це буде інформація двома мовами зі схемою, фотографіями, які стосуються інформації про університет як об’єкт ЮНЕСКО та як навчальний заклад.

Також Т. Марусик запевнила, що музей старовини та інформаційний центр є у планах університету у центральному корпусі. Там же можна буде вести мову про те, щоби надати в оренду частину приміщення, сказала Тамара Володимирівна.

Віктор Гищук запропонував, щоби включити у вартість міських екскурсій також і оглядову екскурсію територією університету. Проте Т. Марусик заперечила, що це не зовсім реально.

-А хто буде платити за світло, за воду? Ніхто не пустить міського екскурсовода ходити по залах, - сказала Т. Марусик. - Приходять фотографи, які беруть 200 чи 300 доларів за весільну фотосесію. А нам платять 200 чи 300 гривень і ще умудряються зайти на територію і розпивати спиртні напої. Я особисто два чи три рази робила зауваження. Люди хамили, потім вибачалися і ховали пляшки з шампанським. Ви знаєте це ззовні, а я знаю це зсередини. Повірте мені, мені як жінці це більше болить, ніж чоловікам. Ми жоден захід не проводимо без нашого відповідального. Ви ж не хочете пускати когось із вулиці, щоб у вашій хаті наводив лад? У нас є свої екскурсоводи, які працюють у суботу, неділю, без вихідних. У нас четверо екскурсоводів, зараз плануємо ще п’ятого ввести. Вони знають чотири мови. У чому складність? У 2015 рік у нас провели 4 тисячі 637 екскурсій, було 68 тисяч відвідувачів.

Також Т. Марусик зазначила, що біля резиденції немає транспортної розв’язки.

-Чому тут не зробити автобусної зупинки за резиденцією, щоби під час вступної кампанії не було такого скупчення автомобілів?
-Це хороша ініціатива, але я скажу вашими ж словами – що ми живемо в Україні і всі наші ініціативи зводяться до того, що треба підходити настільки комплексно, що легше не робити, - зітхнув Віктор Гищук.

Поки що на цьому розмова завершилася, втім, певні зрушення в ситуації активісти все ж побачили.

Активісти вимагали у керівництва ЧНУ доступності екскурсій (ФОТО)

Активісти вимагали у керівництва ЧНУ доступності екскурсій (ФОТО)

Активісти вимагали у керівництва ЧНУ доступності екскурсій (ФОТО)

Активісти вимагали у керівництва ЧНУ доступності екскурсій (ФОТО)

Активісти вимагали у керівництва ЧНУ доступності екскурсій (ФОТО)

Активісти вимагали у керівництва ЧНУ доступності екскурсій (ФОТО)

Активісти вимагали у керівництва ЧНУ доступності екскурсій (ФОТО)

Активісти вимагали у керівництва ЧНУ доступності екскурсій (ФОТО)
Редактор: Галина Олійник
23-09-2016, 18:40
Коментарів 0 Переглядів 3 470


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.