Поліція у Чернівцях затримала зловмисника, який протягом останнього місяця "заміновував" готелі та інші заклади у місті.
Про це повідомляє прес-служба ГУ Нацполіції в Чернівецькій області.
У серпні та вересні цього року до поліції надходили повідомлення, про те, що у готелях та торговому закладі знаходиться вибухівка. Останні повідомлення про замінування готелю та торгового центру у Чернівцях були вчора вночі.
Відповідно на ці повідомлення була миттєва реакція правоохоронців та аварійних служб. На місце негайно виїздили поліцейські, рятувальники, експерти-вибухотехніки, працівники аварійних служб міста. Евакуйовувалися громадяни та персонал.
Працівники вибухо-технічного відділу та кінологічного центру Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області обстежували приміщення будівель закладів прилеглих до них території.
На щастя, жодних сторонніх та вибухонебезпечних предметів у жодному випадку не виявлено.
Аби викрити зловмисника, який повідомляв неправдиву інформацію про закладення вибухівки, поліцейські здійснили низку заходів. Зокрема, було встановлено звідки надходили дзвінки, опитані громадяни, які перебували у цих місцях, вилучено відеозаписи з камер спостереження. Працівники карного розшуку ГУНП в Чернівецькій області провели оперативно-розшукову роботу.
Поліції вдалося встановити особу зловмисника. Виявилося, що "мінував" заклади у Чернівцях 30-річний мешканець села Годилів Сторожинецького району. Свої дій зловмисник пояснив тим, що йому подобалося дивитися, як проводиться евакуація громадян.
Молодий чоловік підозрюється у п’яти фактах завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності. За всіма цими фактами відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за правовою кваліфікацією ст. 259 Кримінального кодексу України.
Буковинські правоохоронці вкотре нагадують: повідомлення про замінування – не просто телефонні жарти, за такі вчинки слідує реальне покарання. Відповідно до ч. 1. ст. 259 Кримінального кодексу України, завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, – карається позбавленням волі на строк від двох до шести років. Згідно ч. 2 даної статті – те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, – карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років. Окрім того, суд може зобов’язати відшкодувати витрати за завідомо неправдивий виклик спецслужб. Ця сума може сягати десятки тисяч гривень.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
10-09-2016, 13:25
0
4 674