У школі №33 у Чернівцях не будуть об’єднувати десяті класи, незважаючи на те, що в одному з них залишилося лише 17 учнів.
Про це кореспондентові molbuk.ua повідомив
начальник управління освіти Чернівецької міськради Сергій МАРТИНЮК.
Так він прокоментував допис
депутата міськради від фракції "Самопоміч" Аліни ОЛЕВИЧ на своїй ФБ-сторінці щодо того, що десятикласникам школи №33 31 серпня ввечері повідомили, що їхній клас не відкриють.
"31 серпня, 19.00. Телефонують розгублені батьки, чиї діти ходять у 10 клас школи №33. Кажуть, що лише сьогодні їм повідомили, що клас не відкриють. І от куди тепер іти цим дітям? І яке у них завтра буде свято? Де ж та совість у чиновників (тягнути до останнього)? Я хочу чути мотив посадовців. Я хочу знати, чого не можна було це озвучити заздалегідь, щоб і діти, і батьки вирішили, що робити далі. І хочу бачити ті цифри, які ми зекономимо ціною 17-х розчарованих у справедливості дітей. P.S. Ну, що ж 1 вересня повинне бути цікавим... доведеться декому зіпсувати свято", - написала депутат.
Втім, С. Мартинюк наголошує: клас, хоч і недоукомплектований, функціонуватиме. Хоча й не приховує своєї позиції, що це неправильно:
- Там абсолютно ненормальна ситуація. Бо десятий клас на 16-17 учнів – це не є нормальна ситуація, - переконаний Сергій Мартинюк. - Теоретично десятий клас не можна закрити, він або формується, або не формується. Як на мене, такий клас не має права на існування. Але оскільки адміністрація закладу, можливо, дещо невчасно повідомила батьків, то цього року десятий клас буде відкритий. Але ми у грудні місяці разом із журналістами проведемо контрольні зрізи. І ви побачите грамотність учнів такого малочисельного класу. Ці учні будуть, повірте мені, ніякі. Але вони хочуть – нема проблем. Для того, щоби не збурювати, не псувати свято першого вересня, щоби пані депутат Аліна Олевич відчувала і свою важливість… Це ж не мої гроші, це гроші громади. Якщо громада так вирішує, що вона хоче, - будь ласка. Залишаться вчителі без зарплат, залишиться школа без комп’ютерів, без парт. Зате у класі будуть вчитися 16 учнів.
Головний освітянин міста каже, що з приводу цієї ситуації йому телефонували батьки разом із деякими депутатами. Домовилися зустрітися, втім, ті, хто телефонував, самі ж передумали: вирішили натомість іти відразу до міського голови і на сесію міськради:
"Мені телефонували і об одинадцятій вечора, і першого вересня о пів на восьму ранку. Ми домовилися опівдні зустрітися. Але потім мені перетелефонували і сказали, що я не їхнього польоту птиця, щоби зі мною зустрічатися. Що вони відразу прийдуть до міського голови і на сесію міськради. І викличуть мене на сесію, де я їм буду доповідати".
С. Мартинюк наголошує: якщо депутатський корпус вирішить, що нам потрібен такий малочисельний клас і фінуправління профінансує його фунціонування, то немає проблем:
"Як казала колись Маргарет Тетчер, "Це не мої особисті гроші, це гроші платників податків". Тож якщо платники податків вважають, що потрібно відкривати клас на 10, на 16 учнів, коли поруч є клас на таких самих 18 учнів, - давайте в кожному під’їзді будемо відкривати клас".
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
1-09-2016, 15:16
0
5 452