Перенести відділ реєстрації шлюбу до Палацу урочистих подій – таку петицію зареєстрували у Чернівцях.
Ініціатором петиції стало керівництво Палацу. Причина - через те, що більшість пар, реєструючи шлюб у міському відділі РАЦСу, там же проводять і шлюбний обряд, Палац терпить збитки. Та й чернівчани постійно нарікають на те, що в Палаці їм значно більше до вподоби, ніж у приміщенні РАЦСу, де поряд із відділом реєстрації шлюбу – відділ реєстрації смерті та розлучення.
-"Колектив КБУ "Палацу урочистих подій м.Чернівців" та мешканці Чернівців і області, які планують реєстрацію шлюбу, звертаються до вас з проханням. Просимо звернути вашу увагу на те, в яких неналежних умовах проводиться реєстрація шлюбу в міському відділі РАЦС, який знаходиться по вулиці Кобилянській, 7. Кабінет реєстрації шлюбу суміжний з кабінетами реєстрації смерті, розлучення, народження. Вузькі, темні коридори похмурі і занедбані, що виглядає зовсім не урочисто. Просимо перенести відділ реєстрації шлюбу в належне для цього приміщення, а саме в КБУ "Палац урочистих подій м. Чернівці" (вул.Кобилянська, 29)", - йдеться у петиції. Станом на 22 серпня петицію підписали 122 особи з 250 необхідних.
- З кожним роком у нас реєструються все менше людей, - розповіла кореспондентові molbuk.ua
директор Палацу урочистих подій Ліна ФЕДОРЯК. – Хоча все, що залежить від нас, ми робимо. І нові локації для молодих створюємо, в тому числі й виїзні церемонії. Фотозону для наречених зробили. І приміщення у нас найкраще. Торік ми зробили ремонт фасаду. І ціни у нас найнижчі по всьому місту. Наші ведучі роблять зачіски, гарно одягаються. Вмикаються лампи. За останній час ми у Палаці здійснили чимало ремонтних робіт. І все – за рахунок зароблених нами коштів.
Ліна Федоряк зізнається: дуже хотіла би, щоб у Палаці, як і колись, діяв відділ реєстрації шлюбу. Щоби тут можна було водночас і шлюб зареєструвати, і провести урочистий обряд одруження.
-Нам кажуть, реєструвати шлюб мають тільки у РАЦСі, а ми не маємо таких повноважень, - зауважує директор Палацу. – Та при цьому архів РАЦСу чомусь знаходиться у нас…
Втім, у самому РАЦСі стверджують: те, що у них реєструють шлюб, - не їхня забаганка, просто такий закон.
-Реєстрація шлюбів повинна здійснюватися тільки в приміщенні відділу державної реєстрації актів цивільного стану, - зазначає
начальник Чернівецького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області Наталія ВИШНЕВСЬКА. - Щодо Палацу, він є комунальною установою міської ради, який належить управлінню культури. Тобто державна реєстрація шлюбу в них не проводиться і ця петиція ні до чого не призведе. Тому що так встановлено сімейним кодексом України. Ви ж розумієте, якщо в сімейний кодекс не внесено змін, то реєстрація таких актів має відбуватися відповідно до статті, зазначеної в законі.
Якщо людина хоче, щоб їй провели обряд, який не пов’язаний з державною реєстрацією шлюбів, вона замовляє собі обряд в Палаці урочистих подій. Якщо ж не хоче, то просто реєструє шлюб у РАЦСІ або замовляє там обряд, каже Н. Вишневська: "Тобто у нас такого широкого поняття як "обряд" немає. Але за бажанням людей їм проводять реєстрацію шлюбу в урочистій обстановці".
-Взагалі органи місцевого самоврядування наразі не здійснюють державної реєстрації актів цивільного стану, - зазначає Н. Вишневська. - Поки що ця функція належить Міністерству юстиції України. Приміщення Палацу урочистих подій колись, до 2002 року, належало нам, відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Тому там і здійснювалися ці обряди і державні реєстрації. Зараз реєстрація має здійснюватися тільки в нашому приміщенні по вулиці О. Кобилянської,7, хоче цього директор Палацу чи ні. А там просто проводиться обряд. Просто треба розділити ці два поняття, тому що, на жаль, громадяни нашого міста не розуміють, чому так виходить і думають, що реєстрація відбувається і там, і тут. Насправді ні. Вона відбувається тільки в приміщенні відділу державної реєстрації. Коштує 85 копійок державного мита. Якщо молодята хочуть урочистості, тоді у нас є тарифи, затверджені Кабінетом міністрів України. І якщо наречені, наприклад, хочуть провести реєстрацію шлюбу (знову ж таки, не обряд, а реєстрацію шлюбу) в урочистій обстановці (з елементами музики або з елементами читання того ж обряду), це в нас коштує 180 гривень. Але є пари, які не хочуть обрядів. Їх переважна більшість. Ми, наприклад, від початку року зареєстрували 1148 пар. З них урочисто захотіли реєструватися тільки 347.
На думку Н. Вишневської, реєструвати шлюби в Палаці і одночасно здійснювати обряди можливо, якщо би його приміщення на правах оренди належало головному територіальному управлінню юстиції.
Що ж до стану приміщення, в якому знаходиться РАЦС, то воно ж орендоване, каже Н. Вишневська: "Приміщення, в якому ми розташовані, - це ж квартира. І ми не те що його придбали чи дуже хочемо в ньому перебувати. Ми його орендуємо у міської ради. І питання капітального ремонту мало би проводитися за рахунок коштів орендодавця".
Коментар:Микола ЮЗЬКІВ, заступник начальника юридичного управління Чернівецької міськради: -На сьогодні право здійснення державної реєстрації актів цивільного стану (народження, смерть, шлюб, зміна імені), згідно Закону України про державну реєстрацію актів цивільного стану, мають управління юстиції і головні управління в містах, областях, районах. Органи місцевого самоврядування цим правом не наділені. Палац урочистих подій – це взагалі комунальна установа. Її функції стосуються лише надання святкового оформлення цієї події. Є проект закону, що, можливо, ці функції частково передадуть і органам місцевого самоврядування. Але це буде в майбутньому. На сьогодні це компетенція виключно Головного управління юстиції.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
22-08-2016, 19:12
0
11 664