Біля півсотні заявок надійшли від чернівчан до "Майстерні міста", яке запрацює з 16 до 25 вересня. Основна мета культурно-урбаністичного проекту – залучення мешканців до розвитку свого міста, вирішення його проблем.
Нагадаємо, цього року міська влада
почала активну співпрацю з німецькою урядовою компанією GIZ. Чернівці стали одним із чотирьох учасників німецько-швейцарського пілотного проекту "Інтегрований розвиток міст в Україні", який передбачає повернення міста мешканцям.
"Його мета – зробити місто зручнішим для всіх верств населення, - розповіла Марія Порчук, керівник проектного офісу в Чернівцях. - Зокрема, краще використовувати громадський простір, подбати про мобільність, пішохідні зони, озеленення, популяризація велотранспорту. Чернівчани також повинні усвідомити цінності історико-культурної спадщини і долучитися до її збереження. Зараз ми маємо багато заявок – біля п`ятдесяти, тому "Майстерня міста" відбуватиметься не три дні, а більше тижня".
Порчук каже: така кількість заявок очікувана. "Стільки ж є у Львові, але там вони проводять ці заходи з 2012 року, а ми проводитимемо вперше. Поки що розплановуємо програму, щоб це було цікаво, і чернівчани брали активну участь у заходах", - розповідає вона.
Заходи "Майстерні міста" будуть безкоштовними для відвідувачів. Проведення заходів здійснюється за кошти проекту.
Серед найцікавіших ідей Порчук називає майстер-клас по відновленню вікон: "Ми вибираємо вікна, будуть надані необхідні матеріали, і спеціальні фахівці з Німеччини будуть проводити майстер-клас для наших фахівців – яким чином іде повна реновація і збереження цінних дерев`яних виробів", - каже вона.
Великі блоки заходів стосуватимуться покращення велоінфраструктури міста, чистоти та роботи зі сміттям, збереження міста, збереження та економії енергоресурсів. Присвятять час і культурному розвитку чернівчан. В рамках "Майстерні міста" проводитимуться презентації, лекції, демонструватимуться документальні фільми про досвід інших міст. Також є кілька заявок щодо облаштування творчих майданчиків у дворах біля будинків.
"Я переконана – це допоможе. Це не разова акція, а робитиметься щорічно. Гарно спрацьовує у Львові. Є дуже гарна стратегія "малих кроків": великі кроки без бажання, без розуміння не приносять результату, все має бути в поєднанні. А коли ми по трохи зробимо краще навколо себе, у своєму дворі, на своїй вулиці, це, однозначно, робить кращими і місто, і країну", - зазначила Марія Порчук.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
18-08-2016, 15:32
0
1 421