Два роки тому експерт-кінолог Тетяна Короткова перебралася з рідної Горлівки до Чернівців. Знайшла роботу вчительки англійської мови поблизу міста. А тепер розпочала справу, яка багато років була її хобі: стриже кішок та собак.
Пані Тетяна розповідає, що грумером, або ж "собачим перукарем" стала ще 25 років тому.
– Як кінолог я постійно мала справу із собаками і мала власних вихованців, які потребували догляду за хутром, – розповідає жінка. – Тож почала їх підстригати, а потім і на замовлення це робити. Це мене дуже захопило. Вчилася сама. Закінчила курси кінологів у Донецьку і зараз я – експерт національної категорії, працюю суддею на виставках. Та попри це, ніколи не залишала грумінг.
"Розмовляю з твариною, можу почухати"Насправді підстригти тварину нелегко: хутро розлітається, тож треба працювати в масці. Крім того, кожен собака норовить вхопити тебе. Але для цього у грумера є свої хитрощі.
– Спочатку машинку або ножиці, якими збираюся стригти, тру об тварину, потім їй даю понюхати, щоби був свій запах, – розповідає Тетяна Короткова. – Потім вмикаю машинку на відстані, щоби тварина почула звук і не лякалася, тоді трішки ближче… Щоби встановити контакт, розмовляю з твариною, можу почухати. Головне – собака має відчути, що ти його не боїшся. Тоді він тобі може підкоритися. Кожна тварина має свій характер. Маленький йоркширський тер’єр таке може влаштувати на столі, що алабай і поряд не стояв. Та якщо тварину змалку привчають до стрижки, то вона цей процес спокійно переносить і навіть любить стригтися. Якось стригла одного собаку, то господарі так дивувалися, кажуть: "Ми думали, ви будете давати наркоз, бо собака так кусався, коли ми його вичісували!". А я кажу – ні, мене пес кусати не буде, бо я йому незнайома, і він не знає, чого від мене очікувати. Господарі ж думають, що вони господарі. Насправді вони для багатьох собак – обслуговувальний персонал. А для кішки – тим більше.
"Завжди залишаю якусь родзинку"Грумінг – це не лише стрижка хутра, а й чищення зубів, вух, підстригання кігтів тварини.
– Я не можу сказати, що я великий спеціаліст, але маю досвід, – зауважує Тетяна Короткова. – Знаю анатомію собаки, стандарти кожної породи. Перш ніж стригти собаку, промацую його руками. І якщо бачу певні нюанси – наприклад, дуже низько посаджений хвіст – то в тому місці залишаю трішки більше хутра. Як жінка собі зачіску вибирає, так само і з кішкою чи собакою. Хтось із господарів просить просто підстригти тварину під машинку, щоби їй не було спекотно. Та я все одно якусь родзинку залишаю – наприклад, своєрідну квіточку на хвості.
Стрижка невеличкого собаки триває півтори години, великого – до чотирьох годин.
– Під час тривалого стояння на столі тварина дуже втомлюється, у неї всі м’язи напружені. Тому даю можливість трохи відпочити, а заодно дивлюся, що я ще де не доробила, – розповідає Т. Короткова. – Буває, мені ще треба трохи достригти, а собака сів і дивиться на мене. Я йому кажу: "Не шлангуй, вставай!" Часом вони починають хитрувати, прикидатися, що їх щось болить, тільки би не вставати.
Вартість стрижкиМалий собака, кішка –150 гривень.
Середній собака – 200 гривень.
Великий собака – 350-400 гривень.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
12-08-2016, 11:26
0
3 808