У Чернівецькій обласній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка презентували фотовиставку "Прості обличчя непростої історії".
Виставка присвячена буковинцям, які, незважаючи на усі військо-політичні катаклізми ХХ століття, зуміли зберегти любов до рідного краю, толерантне ставлення до інших, власні звичаї, традиції, культури.
На виставці представлені фото невідомих широкому загалу людей, які пройшли через війни, реформи, політичні потрясіння, чиї долі є своєрідним віддзеркаленням долі Буковини в останні століття.
"Хіба не знаковим є життєвий шлях Елізабет Кіцак (Ютіш), 1907 року народження, яка народилася в Австро-Угорщині, вийшла заміж у Румуні, працювала в колгоспі в Радянському Союзі, а померла в Україні? Причому жодного разу п.Елізабет не виїжджала за межі свого рідного села Остриця. Або Петер Демант, відомий поціновувачам художнього слова як ВернонКресс. Народився у Інсбруку (Австро-Угорщина) у 1918 році, навчався у Чернівцях. В роки Другої світової війни служив у румунській армії перекладачем, був репресований радянською владою і нею ж реабілітований. Є автором книги спогадів та біографічної повісті про Чернівці між двома світовими війнами "Моє перше життя", а також кількох романів. У кожного з нас своя історія. Ми лише пропонуємо доторкнутися до частинки спільної історії нашого краю, творцями якої є кожен з нас", - повідомляють організатори виставки.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
11-08-2016, 10:30
0
2 323