За 7 місяців 2016 року на території Чернівецької області офіційно зареєстровано 13 випадків захворювання на хворобу Лайма. Серед інфікованих – троє дітей, віком 1 рік і 10 місяців, майже 4 роки та понад п’ять років. Вік захворілих дорослих різний: від 19 до 64 років.
Про це повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА.
Випадки укусів кліща, котрий і є переносником інфекції, зафіксовано на території Ботанічного саду, 8-го Залізничного провулку, в районі Цецино, вул. Донбасівська (міський пляж), вул. Данила Галицького міста Чернівців та в лісі біля с. Ропча, в с. Тисівці і с. Великі Петрівці Сторожинецького району, с. Давидівці Кіцманського району, смт. Берегомет Вижницького району, на березі р. Прут (біля м. Новоселиця) та в с. Рожнів Снятинського району Івано-Франківської області.
Станом на початок серпня, в рамках Державної системи моніторингу довкілля на території Чернівецької області, лабораторією особливо небезпечних інфекцій відділу дослідження біологічних факторів Державної установи "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України" були досліджені кліщі на інфікованість бореліями – збудниками хвороби Лайма методом мікроскопії в темному полі. З об’єктів довкілля було відібрано і досліджені 1220 екземплярів, з них позитивні – 1,96% (24 кліща):
- Герцаївський район, с.Тернавка
- Заставнівський район, с. Ржавинці
- Новоселицький район, с. Чорнівка
- Сторожинецький район, с. Ст. Жадова, с.Ст. Бросківці
- Хотинський район, с.Рашків
- Сокирянський район, с.Михалкове
- Кіцманський район, м.Кіцмань
- м.Чернівці - Садгірський район (лісосмуга); Цецино (лісосмуга)
- Вижницький район, смт. Берегомет, с.Лопушно.
Також досліджували кліщів, знятих від уражених осіб. Загалом дослідили 139 екземплярів, інфікованість бореліями відмічалась у 21 кліща (15,1%).
Позитивні результати лабораторних досліджень кліщів надаються постраждалим для подальшого консультування у лікаря-інфекціоніста.
ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України" нагадує, що при виявленні на тілі кліща, найоптимальнішим варіантом буде видалити його в лікувально-профілактичному закладі. Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд і щільно закрити кришку та доставити для дослідження в лабораторію особливо небезпечних інфекцій ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України"за адресою: м. Чернівці, вул. Митрополита Гакмана, 7. Результати проведеного дослідження допоможуть лікарю визначитись з тактикою подальшого медичного спостереження.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
9-08-2016, 23:10
0
2 519