Чернівецька міськрада погодилася прийняти на своє сміттєзвалище поблизу села Чорнівка трохи сміття зі Львова. Втім, об’єм львівських відходів не такий великий – він дорівнює кількості, яку вивозять із Чернівців за три дні. Тобто ситуація абсолютно не критична і немає приводу здіймати галас, що Чернівці завалюють львівським сміттям.
Про це на своїй сторінці у соцмережі написав
чернівецький міський голова Олексій КАСПРУК.
"Зробив непопулярний крок – протягнув руку допомоги львів’янам і дозволив прийняти на нашому сміттєзвалищі трохи їх побутового сміття, - написав мер. - Таке ж рішення приймають інші міські голови, які розуміють ситуацію, в якій опинився Львів і чим це загрожує львів’янам.
Мова йде про 833 тонни або 5000 кубів побутового сміття, яке львів’яни завезуть на наше сміттєзвалище. Для порівняння - з міста Чернівці щодня завозять на сміттєзвалище 1200-1500 кубів. Тобто мова йде про завезення обсягу сміття, яке Чернівці продукують за 3 дні. Наразі львів’яни вже завези 240 тонн.
Знаю, що рішення непопулярне, викличе масу негативу, супротив мешканців, що живуть поряд із сміттєзвалищем, буде вдало використане моїми опонентами. Однак впевнений, що існують ситуації, в яких не можна мислити категоріями особистої популярності чи непопулярності. Це тоді, коли потрібно вживати невідкладні заходи для вирішення критичної проблеми, яка загрожує фатальними наслідками, а саме така дуже гостра проблема сьогодні у Львові!
Звичайно, знайдуться й такі, і їх буде не мало, на жаль, хто скаже: а до чого тут ми? Спробую пояснити свою позицію: львів’яни – наші сусіди, вони – українці, вони – такі ж, як ми! Скоріше за все, це ключова фраза мого меседжу – вони такі ж, як ми! А ще точніше сказати: ми – українці! Оскільки вже в самому застосуванні займенників "вони" і "ми" міститься розділ і, як наслідок, неможливість існування єдиної української держави. Пробачте за пафос, але думаю саме так. Для всіх етнічних і політичних українців єдиним займенником в таких ситуаціях може бути тільки "ми", а це означає, що проблема спільна.
Проблема такого масштабу - це як війна, яка не може для когось йти, а для когось ні… Скажіть, будь ласка, до кого звертатись львів’янам? До шведів, чи, може, до австрійців? До уряду львівська громада вже звернулася, уряд допомагає як може… В тому числі звернулись і до нас… Пам’ятаємо - "ми" нікому не потрібні, крім "нас"! А значить, знову ж таки, – спільними зусиллями! Тільки так!
Що робити далі? Відповідь можна назвати до певної міри цинічною, але: 1) менше смітити; 2) кожній родині проводити первинне сортування сміття; 3) будувати сміттєпереробні заводи і заробляти на цьому гроші. І четверте – жити, цінувати і допомагати один одному!", - йдеться у повідомленні мера.
На своєму брифінгу восьмого серпня Олексій Каспрук також додав, що за таку послугу Львів заплатить Чернівцям 105 тисяч гривень. Це дорівнює 21 гривні за тону сміття, або 126 гривень за один куб.
-Коли у нас була біда, повінь, нам допомагала вся Україна, - зазначив мер. - Причому це ми робимо не безкоштовно, наше комунальне підприємство отримало кошти, які дозволять вивозити сміття з Першотравневого та Садгірського районів. Адже сьогодні є певна несплата від ЖРЕПів, від населення за вивіз сміття. Підприємство отримало кошти на пальне. Так само свого часу, коли в Алчевську була біда, всі комунальники з усієї України допомагали відновити теплопостачання. І не бачу, хто, крім співвітчизників, має допомагати львів’янам, у цій ситуації. Ну точно не росіяни, не американці, не шведи й не китайці.
Нагадаємо, депутат міськради Наталія Якимчук повідомила на своїй сторінці у Facebook, що до Чернівців на сміттєзвалище
звозять сміття зі Львова.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
8-08-2016, 17:33
0
3 063