З нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, що відзначається 30 липня, протягом цього тижня громадські активісти проводять експрес-навчання та тренінги для патрульних поліцейських з виявлення жертв експлуатації на вулицях міста.
Про це на прес-конференції розповіла голова громадського об’єднання "Сучасник" Ельвіра Мручковська, передає кореспондент molbuk.ua
- На чотирьох основних транспортних вузлах – автостанціях та залізничному вокзалі – ми будемо працювати з людьми, які приїжджають та виїжджають з міста для того, щоб проінформувати їх про ризики, та проводити спільні патрулювання з поліцейськими, - каже Ельвіра Мручковська.
- Люди не можуть, не хочуть і не будуть визнавати себе жертвами експлуатації, це основний проблемний психологічний аспект, - каже Артур Шкроб, заступник начальника управління патрульної поліції у Чернівецькій області. – Крім цього, люди бояться не отримати допомогу і захист, якщо почнуть говорити. Бо мало хто добивається правди в суді.
109 кримінальних проваджень за фактом торгівлі людьми зареєстровано за 2015 рік, лише 23 з них дійшли до суду. Позитивний прецедент спостерігався і в Чернівецькій області, - каже представник відділу по боротьбі зі злочинами, пов`язаними з торгівлею людьми Мар`ян Мецканюк.
- 16 квітня минулого року було зареєстроване провадження за ст. 149 Кримінального кодексу України у справі торгівлі людьми. У 2011 році уродженець Чернівецької області організував виїзд групи осіб на заробітки до Москви, де передав їх третім особам, які експлуатували даних людей на будівництві шість місяців, - каже Мецканюк.
Наразі триває слідство, але співпраця ускладнена нинішніми взаєминами України з Російською Федерацією.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook