RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Аграрії Буковини просять керівництво держави повернути спецрежим ПДВ

Аграрії Буковини просять керівництво держави повернути спецрежим ПДВ

Ще минулого року аграрії Чернівецької області пікетували органи влади щодо обмеження спецрежиму ПДВ, однак це не допомогло – з 1 січня нововведення набрало сили.

Днями відбулися збори сільськогосподарських товаровиробників Буковини, на яких прийнято відкрите звернення до президента, голови ВР та прем’єр-міністра стосовно цієї проблеми, пише molbuk.ua

– Ми звернулися до очільників держави з конкретною пропозицією – скликати Аграрний форум України за їхньою участю, – розповідає Лілія Бортич, голова Асоціації сільгосптоваровиробників Буковини. – На ньому вимагаємо розглянути питання повернення спецрежиму ПДВ та його альтернативу – зниження ставок ПДВ на сільгосптовари до 10 відсотків при умові відмови від бюджетних дотацій та запровадження мінімального соціального навантаження на один гектар сільгоспугідь.

– Наскільки серйозна ця проблема?

– Обмеження спецрежиму ПДВ різко вдарило по малих та середніх сільгоспідприємствах, вимивши їх обігові кошти, змусивши "скидати" наявні товарні запаси, а також ускладнивши бухгалтерський облік. При цьому, як відомо, аграрії недоотримали 15 мільярдів гривень, а трейдери поклали в кишеню 23 мільярди відшкодування ПДВ. Тобто держбюджет втратив 8 мільярдів гривень. Виходить, що тих, хто вирощує хліб, ще й "б’ють". Логічним кроком e таких умовах було б відновити ті правила оподаткування, які діяли до 1 січня 2016 року. Якщо ж зробити це неможливо, пропонуємо врахувати загальноєвропейську практику запровадження знижених ставок ПДВ на продукти харчування. Запровадження їх на продукцію рослинництва та тваринництва принесе користь і виробнику, і споживачу. А джерелом коштів для відшкодування втрат бюджету при введенні знижених ставок ПДВ стане добровільна відмова сільгоспвиробників від бюджетних дотацій. Практика доводить, що ніколи прямі дотації не платилися у повному обсязі. При цьому, ще й вимагалися "відкати" від 40 до 50 відсотків. Тому сільгосппідприємства проти прямої бюджетної підтримки та просять задекларовані 6 мільярдів бюджетної підтримки на 2017 рік залишити в бюджеті для відшкодування втрат від запровадження прозорого механізму зниження ставок ПДВ на товари сільськогосподарської групи. Також несправедливим буде зниження ставок винятково для продукції тваринництва, в тому числі птахівництва, оскільки весь тягар сплати єдиного податку 4 групи – колишнього фіксованого сільгоспподатку, який за останні два роки підвищився в 21 раз, несуть на собі рослинницькі підприємства.

– Хіба це єдине джерело коштів для відшкодування втрат бюджету при введенні знижених ставок ПДВ?

– Сільгосппідприємства сплачують до 1000 гривень і більше податків за кожен гектар сільгоспугідь в обробітку – податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, єдиний податок. На жаль, нині в Україні має масовий характер так зване "сіре фермерство", коли реальний користувач взагалі перебуває в тіні, не реєструє підприємницьку діяльність, при цьому власники земельних паїв отримують орендну плату (з неї не сплачується податок на доходи фізичних осіб), "чорною" готівкою. Тобто процвітають тіньові ринки продажу зернових та олійних культур. Легальний бізнес програє у ціновій конкуренції нелегальному, у якого затрати нижчі. Тому ми підтримуємо ініціативу громадської організації "Аграрний союз України" про запровадження мінімального соціального навантаження у розмірі 1% нормативної грошової оцінки з 1 гектара сільгоспугідь. Мета такого податку – змусити платити всіх. Для легальних виробників мінімальне соціальне навантаження зменшується на суму уже сплачених податків ( ПДФО, ЄСВ), тому вони не збільшать своє податкове навантаження. Тіньовики заплатять. Такий підхід створить рівні умови для всіх суб’єктів господарювання і дозволить оподаткувати й "сірих фермерів". За оцінками Всеукраїнської аграрної ради, лише цей захід дасть до бюджету 5 мільярдів гривень валового доходу. Отже, 6 та 5 мільярдів гривень державі вистачить, як мінімум, для реалізації програми зниження ставок ПДВ на товари сільськогосподарської групи.

Василь ГРИНЮК

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Василь Гринюк
29-07-2016, 12:10
Коментарів 0 Переглядів 2 106


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.