Жінка захворіла на сальмонельоз після перебування на хрестинах в одному з закладів громадського харчування на Сокирянщині.
- У кафе поїхала на хрестини, - розповіла "МБ"
потерпіла Віта ДИКА. - Там їла печіночний торт та капусту, обсмажену в лізоні. Звідти повернулася о 23.00, а вже о 05.00 мені стало погано. Оскільки краще не ставало, довелося їхати в районну лікарню. В інфекційному відділенні лікуюся вже другий тиждень. З 50 запрошених на хрестини іще в 20 людей був пронос.
До лікарні за медичною допомогою звернулася лише пані Віта. Тому, як зауважив
завідувач відділу державної установи "Чернівецький обласний лабораторний центр" Юрій ПАДУРАРУ, інформації про масове отруєння у спеціалістів не було.
- Ситуацію триматимемо на контролі та з’ясуємо всі обставини, - зауважив Ю. Падурару.
ДовідкаСальмонельоз - гостре інфекційно-кишкове захворювання. Найчастіше причиною сальмонельозу стає вживання немитих або погано вимитих продуктів. Також нерідко бактерії потрапляють в людський організм разом з м’ясом і молоком.
Захворювання розвивається через шість-сім годин після потрапляння сальмонел в організм. Симптоми хвороби можуть бути виражені яскраво, а можуть і ніяк не проявлятися. В останньому випадку людина стає джерелом зараження для оточуючих, але сама не страждає (бактеріоносіння).
Для сальмонельозу характерний біль у животі, нудота, блювання. Пронос починається пізніше, ніж блювота.
Якщо імунітет хворого не ослаблений, одужання наступає на десятий день.
Як запобігти захворюванню?- в господарстві варто мати декілька оброблених дощечок та ножів для нарізання (окремо для сирого м’яса, риби та хліба);
- кухонне начиння і посуд потрібно мити гарячою водою після кожного приготування і прийому їжі, а м’ясорубку ще й обдати окропом;
- зберігати посуд потрібно в захищеному від мух місці;
- м’ясо, птицю, яйця вживати в їжу тільки після термічної обробки;
- качині і гусячі яйця використовувати тільки в тісто;
- не годувати сирими курячими яйцями маленьких дітей;
- кашу або пюре, в які додають молоко чи жовтки, необхідно прокип’ятити;
- молоко перед вживанням кип’ятити, особливо придбане на стихійних ринках;
- перед прийомом молочних продуктів звернути увагу на дату виготовлення та термін зберігання;
- дотримуватись правил особистої гігієни, уважно стежити за гігієною маленьких дітей, мити руки, по можливості харчуватися в місцях, передбачених для цього.
9-07-2016, 11:52
0
3 657