Господарства Чернівецької області вже добрих два тижні, як вивели техніку в поле, розпочавши жнива з ячменю, а тепер – з пшениці. Хоча, за словами спеціалістів, цього сезону можна було косити відразу всі ранні зернові культури, але існує агрономічна почерговість.
– До збирання на Буковині є 68,7 тисячі гектарів, з яких найбільшу площу займає озима пшениця – 45,4 тисячі гектарів, – розповідає Олександр Варжевський, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА. – Понад 20 тисяч гектарів посіяно озимого та ярого ячменю, 7,5 тисячі ріпаку. Минулого тижня на території Чернівецької науково-дослідної станції НАНУ відбувся "День поля", учасниками якого були керівники районних агроуправлінь, відповідних служб та науковці. Станція має 350 гектарів сільгоспугідь – експериментальні посіви, ділянки розмноження та площі, які використовуються для отримання товарної продукції. Зернові тут чисті, густі. Особливі здобутки науковці цієї установи мають у виведенні нових сортів сої та гібридної кукурудзи, які є конкурентноздатними на світовому рівні.
Станом на шосте липня всіма категоріями господарств скошено зернових і зернобобових культур на площі майже 10 тисяч гектарів, більша частина з яких припадає на сільгосппідприємства. Вже намолочено 33 тисячі тонн зерна. Середня урожайність – 35, 1 центнер з гектара. Урожайність озимої пшениці – 36 центнерів з гектара. Звісно, що це попередні показники, адже не впорано ще навіть половини площ.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
8-07-2016, 10:58
0
1 697