RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » На цегельні у Чернівцях, де загинули двоє робітників, торік зафіксували порушення техніки безпеки

На цегельні у Чернівцях, де загинули двоє робітників, торік зафіксували порушення техніки безпеки

На Чернівецькому цегельному заводі №3, де у травні цього року загинули двоє працівників, уже роками відсутня система управління охорони праці через небажання роботодавця витрачати на це кошти.

Про це йдеться у листі інспектора управління Держпраці в області Дмитра Костюка, який він скерував до редакції "МБ".

Чоловік повідомив, що він у серпні 2015 року здійснював перевірку цегельного заводу на предмет дотримання законодавства з охорони праці.

Читайте також: Трагедія на цегельному заводі в Чернівцях: на конвеєрі загинули двоє працівників

"На підсумковій нараді за результатами перевірки були порушені питання незадовільного стану охорони праці на підприємстві. Директор заводу Людмила Ватаманюк заявила, що "це потрібно нам (інспекторам), а не їй", – повідомив інспектор.

За його словами, на підприємстві роками не проводились перевірки техніки безпеки. Однак вже у серпні 2015 року перевірку таки призначили.

Щоправда, лише на три робочі дні, що, за словами спеціаліста, не достатньо для того, щоби здійснити повну та об’єктивну роботу.

"Таке велике підприємство, де є багато структурних підрозділів, неможливо перевірити за такий короткий термін. Проте навіть за три робочі дні інспектор загального нагляду, інспектор котлонагляду та інспектор енергонагляду встановили 55 порушень нормативно-правових актів з охорони праці. Ми з’ясували, що система управління охорони праці на підприємстві не функціонує", – повідомив інспектор.

Чоловік каже, що згодом він направив службову записку своєму керівництву, в якій йшлося про загрозу життю працівників і про прохання скерувати до Чернівецького окружного адміністративного суду позов про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду щодо цегельного заводу. Однак його прохання начебто відхилили.

"Нам із "буковинським гонором" заявили, що тут начальник він, і йому вирішувати, що робити і чи є небезпека для тих, хто там працює", – додав Д. Костюк.

У січні цього року управління Держпраці нарешті призначило перевірку підприємства

"Ми почали перевірку, але отримали розпорядження про її скасування, – каже чоловік. – І ось, 12 січня звучить "останній дзвіночок". На заводі стається нещасний випадок із завантажувачем-вивантажувачем тунельних сушил. Діагноз "неповна травматична ампутація 3-4 пальців лівої стопи".
Фахівець розповідає – навіть після цього випадку управління Держпраці жодних дій із заборони робіт підвищеної небезпеки не проводило.

"Цей нещасний випадок на совісті тих посадових осіб, які упродовж тривалих років "кришували" це підприємство, – каже Дмитро Костюк. – А юридичною мовою це звучить приблизно так: "Зловживання своїм службовим станом та недбале виконання своїх посадових обов’язків, що призвело до тяжких наслідків". Поставте себе на місце роботодавця. Якщо він бачить, що можна не витрачати кошти на охорону праці, а вирішувати питання по-іншому… Зараз є велике бажання багатьох фігурантів спустити все "на гальмах". Знайти якогось "стрілочника" на заводі рівня робітника або списати все на потерпілих. У повідомленні про нещасний випадок уже прозвучало "самовільно включилася електроустановка"… Та спитайте будь-якого електрика з освітою ПТУ, і він вам відповість: електроустановки самовільно не вмикаються!".

Що ж стало головною причиною фатальних випадків на виробництві - людська необережність працівників чи службове недбальство керівництва, читайте у газеті "Молодий буковинець" за 16 червня 2016 року.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Микола Кобилюк
16-06-2016, 13:55
Коментарів 0 Переглядів 2 705


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.