RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Родина на Буковині оселилася в дірявому сараї, бо більше нема де жити

Родина на Буковині оселилася в дірявому сараї, бо більше нема де жити

Наталія Скидан, яка виховує трьох дітей, переселилася в дірявий сарай після того, як у родини згорів будинок. Жінці обіцяли допомогти і депутати, і чиновники, але в останній момент відмовилися.

Наталія Скидан – ввічлива, щира і доброзичлива жінка. За допомогою до людей вона звертається з відчаю.
Пані Наталія вже пенсійного віку, доглядає за 90-річною матір’ю та виховує трьох дітей. Будинок у неї згорів. А нещодавно жінка дізналася, що має онкозахворювання.

Родина на Буковині оселилася в дірявому сараї, бо більше нема де жити


Протягом кількох місяців після пожежі Наталія Скидан жила в знайомих у селі Мамаївці Кіцманського району. А минулої суботи переїхала на подвір’я, де колись мала будинок. На літній період разом із дітьми пані Наталія оселилася в сараї, який збудував ще її покійний чоловік. Він думав, що то буде його майстерня.

– Все життя жити в Мамаївцях ми не могли, бо люди мають свої плани на той будинок. Вдячна їм і за цей час, що мали дах над головою, – каже Наталія Скидан, ледве стримуючи сльози. – Про те, що треба з’їхати, вони попередили заздалегідь. Я оббила відтоді багато порогів. Питання про те, щоб виділити гроші на невеличке житло для мене й дітей, розглядали навіть на сесії обласної ради. Депутати прийняли рішення, що виділять мені гроші на купівлю будиночка. Але в останній момент грошей я не отримала.

Нове житло пані Наталії – дерев’яний сарайчик чи то гараж, чи то майстерня в селі Шепіт Путильського району. Конструкція житла – простенька: у землю забиті чотири дерев’яні стовпчики, їх накрили бляхою, а оббиті ці стовпці клейонкою і вже прогнилими дошками.

– Чоловік робив майстерню, – каже пані Наталія. – Ніхто ж не розраховував, що там ще треба буде жити. Площа – чотири метри. Ми тут зараз живемо. А коли йде дощ, то щоб вода не затікала, поставили кругом на землю каструлі.

Родина на Буковині оселилася в дірявому сараї, бо більше нема де жити


Окрім відсутності житла, Наталію Скидан спіткала ще одна біда. Жінка не хотіла розповідати, але про її недугу натякнули інші люди.

– Ви хворієте? – запитую пані Наталію.

– У лікарні вже підтвердили, що маю онкозахворювання, – відповіла жінка і гірко заплакала.

"Мені дуже незручно звертатися до людей, та мушу забезпечити якось дітей, щоб вони мали де жити. Про себе вже мовчу", – додала Наталія Скидан.

Доходи пані Наталії невеликі – лише пенсія та гроші на дітей.

"Маю пенсії 1400 гривень, а ще 950 гривень отримую на дітей", – розповідає жінка, показуючи пенсійну картку, а також листи, які писала до владників.

Листів – безліч. Усі написані з надією на допомогу. Сама жінка не має змоги заробити, бо мусить дивитися за дітьми та старенькою мамою.

– Не розуміємо, чому зі Сходу дітям допомагають. Якісь путівки, подарунки їм купують, переселенцям знаходять житло, а нам, буковинцям, нічого не лишається, як оселитися хіба що на вулиці, – розмірковують доньки пані Наталії Христина та Євдокійка. – Всяке ж у житті трапляється, а самі ми не в змозі впоратися.

Що каже влада?

"Там людям жити не можна"
Микола САВЧУК, голова Путильскої РДА:

– Їздив до пані Наталії цього тижня. Той гараж чи сарай абсолютно непридатний для проживання людей навіть влітку. Не кажу вже, що буде, як надворі стане холодно. Шукав у нашому районі будинок для пані Наталії. Гарного будинку в Путильському районі для проживання цієї родини поки що немає, та ми ще шукатимемо приміщення, де би ці люди могли жити. Обіцяють трохи допомогти грішми з обласного бюджету, але ще шукають варіанти, як це правильно зробити. А родина – у відчаї і на вулиці.

Як це було?

Зранку 1 січня 2014 року мешканка села Шепіт Путильського району Наталія Скидан випікала солодощі до Різдвяних свят. Жінка була в літній кухні. Та раптом почула тріск деревини. То вкрилася полум’ям її хата.
Жінка кинулася до вогню. Врятувати вдалося дітей та стару матір. Натомість все майно, що вдалося нажити протягом усього життя, згоріло.
Напередодні в жінки помер чоловік.

До речі

Охочі допомогти Наталії Скидан можуть зателефонувати до жінки за номером телефону: 098-701-64-27 або ж надіслати кошти на картковий рахунок.

Реквізити

Приватбанк
МФО – 305299
Код ЄДРПОУ – 14360570
Рахунок одержувача: 5168742068193311
Скидан Наталія Адамівна

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: maryna_k
3-06-2016, 17:04
Коментарів 0 Переглядів 2 484

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.