На ім’я голови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна надійшло звернення представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Чернівецькій області Любові Нечипорук. Про це повідомляє прес-служба облради.
"Останнім часом спостерігається тенденція зменшення обсягів місцевого мовлення та місцевих телерадіоорганізацій, - йдеться у листі. - Враховуючи зазначене, Національна рада виступає за впровадження малопотужних передавачів для забезпечення невеликих населених пунктів програмами суспільного та місцевого радіомовлення, що сприятиме підвищенню інформування населення та його оповіщення".
З метою розвитку місцевого мовлення Національна рада запрошує проводові радіостанції звертатись із заявою про прорахунок FM-частоти та просить підтримки проекту "Мовлення громад", зокрема, щодо інформування голів районних рад, керівників редакцій проводового радіомовлення з метою організації малопотужного мовлення.
Довідка
З метою сприяння становленню та розвитку в Україні мовлення громад як “третього сектора” мовлення поряд з комерційним та суспільним, була створена Громадська Спілка “Всеукраїнська Асоціация Мовлення Громад” (УАМГ). Задача УАМГ — підтримка засобів масової інформації – різноманітних МЕДІА ГРОМАД, які створюються в громаді, для громади, і висвітлюють життя громади, діючих на принципах медіа плюралізму, відкритого діалогу, транспарентності, різноманітності змісту і представництва різних соціальних груп та інтересів, сприяння децентралізації державної політики та розвитку громадянського суспільства.
УАМГ є неприбутковим громадським та професійним об’єднанням юридичних та фізичних осіб у сфері теле-, радіомовлення та інтернет- проектів територіальних та інших громад (Community Media).
УАМГ здійснюватиме лобіювання та адвокацію мовлення громад, представлятиме интереси мовників громад у державних органах, зокрема, в процесі підготовки законодавчих та нормативних актів, УАМГ буде добиватися широкої підтримки становленню та розвитку мовлення громад в Україні з боку Держави та міжнародних організацій.
УАМГ сприятиме своїм членам у вирішенні організаційних, фінансових, технічних, юридичних та інших проблем, що виникатимуть при здійсненні ними діяльності, в том числі з питань ліцензування, взаємодії з НРТР, УДЦР та операторами зв’язку, пошуку фінансування, консультації медіа-юристів.
УАМГ надасть своїм членам методичну допомогу у виробництві власного продукту, організує кооперацію та обмін з іншими мовниками громад.
УАМГ буде підтримувати професійний розвиток членів Асоціації, шляхом підвищення їх кваліфікації, обміну досвідом та участю фахівців мовлення громад у відчізняних та міжнародних освітніх заходах.
Особливу увагу, Асоціація приділятиме впровадженню малопотужного FM- мовлення (МПФМ / LPFM), як важливого інструменту мовлення громад.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
3-06-2016, 09:19
0
1 837