Упродовж 2015 року та чотири місяці 2016 року факти приймання безпосередньо пунктами прийому металобрухту краденого майна не виявлялися. Відповідно, досудове розслідування не здійснювалися.
Про це йдеться у відповіді Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області на запит кореспондентів molbuk.ua про надання інформації щодо фактів виявлення приймальними пунктами прийому металобрухту краденого майна, а також з інших, пов’язаних із цим питань.
У відповіді на запит також зазначено: "Заготівля металобрухту, яким виступає майно, завідомо одержане злочинним шляхом, може утворювати сукупність злочинів, передбачених ст.213 (порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом) та ст. 198 (придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
За заздалегідь не обіцяне придбання або отримання, зберігання чи збут майна, завідомо одержаного злочинним шляхом за відсутності ознак легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, передбачене покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк.
За порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом передбачене покарання у вигляді штрафу від 1500 до двох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеження волі на трок до одного року. Якщо особа раніше судима за цей злочин, то передбачене покарання у вигляді штрафу від 3 до 4 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк до трьох років".
Водночас наприкінці травня у ЗМІ була інформація про те, що у чернівчанина з місця парковки
викрали його автомобіль "Москвич". Патрульна поліція, яку викликали, знайшла авто поряд з територією найближчого пункту прийому металобрухту.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook